FCC informuje - flagowe Samsungi Galaxy i iPhone spełniają normy promieniowania

FCC wydało oświadczenie, w którym informuje, że iPhone i Samsungi Galaxy nie przekraczają dopuszczalnego poziomu promieniowania.

Na chwilę przed premierą iPhone'a 11 w sieci pojawił się raport z testu przeprowadzonego przez Chicago Tribune, który jasno wskazywał, że telefony Apple oraz Samsunga przekroczyły dopuszczalne normy promieniowania dla produktów elektronicznych. Co ciekawe niedawno do sądu wpłynął pozew przeciwko obu firmom właśnie z tego powodu.

FCC informuje - flagowe Samsungi Galaxy i iPhone spełniają normy promieniowania

Zaistniała sytuacja zmotywowała do działania FCC - Federalną Komisję Łączności Stanów Zjednoczonych. Agencja postanowiła zweryfikować pojawiające się doniesienia.

Wszystko wskazuje na to, że urządzenia wyprodukowane przez Apple i Samsunga okazały się bezpieczne i spełniają wszystkie normy określone w amerykańskim prawie. Jest to zgodne z niedawnym Twittem Bloomberga, który powołuje się na agencje FCC i informuje, że nie stwierdziła ona naruszeń prawa w zakresie dotyczącym maksymalnych poziomów promieniowania RF.

Do sprawy odniosło się również samo Apple. Firma wydała oświadczenie, które zakwestionowało raport o rzekomy przekroczeniu dopuszczalnych norm promieniowania. Przedsiębiorstwo poinformowało, że "Wszystkie modele iPhone, w tym iPhone 7, są w pełni certyfikowane przez FCC i w każdym innym kraju, gdzie iPhone jest sprzedawany. Po dokładnym przeglądzie i późniejszej walidacji wszystkich modeli iPhone przetestowanych w raporcie (Tribune), potwierdziliśmy, że jesteśmy w zgodzie z prawem, a nasze urządzenia spełniają wszystkie obowiązujące ... wytyczne i limity ekspozycji."

Sprawa od czasu jej ujawnienia w sierpniu została dokładnie zbadana zarówno przez Apple, jak i Federalną Komisję Łączności Stanów Zjednoczonych. FCC oficjalnie stwierdziło, że urządzenia wymienione w raporcie Chicago Tribune są bezpieczne.

Źródło: ubergizmo.com