FDA zatwierdziła trzecią dawkę szczepionki

Federalna Agencja ds. Leków zatwierdziła dawkę przypominającą preparatu Pfizer/BioNtech. Kogo obejmie kolejna dawka przypominająca?

FDA zatwierdziła trzecią dawkę szczepionki

pexels.com

Federalna Agencja ds. Leków w USA zatwierdziła wczoraj kolejną dawkę szczepionki. Do przyjęcia dodatkowego zastrzyku zostały upoważnione osoby w wieku 65 lat i starsze, które otrzymały szczepionkę firmy Pfizer-BioNTech co najmniej sześć miesięcy wcześniej.

Zatwierdzono również dawki przypominające dla osób powyżej 18 roku życia, które są w grupie wysokiego ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19 lub są niezwykle narażone w miejscu pracy. Janet Woodcock, komisarz FDA powiedziała:

Ta pandemia jest dynamiczna i ewoluuje, a nowe dane dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek pojawiają się każdego dnia. (...) będziemy nadal oceniać szybko zmieniającą się naukę i informować opinię publiczną.

Dawka przypominająca podniosłaby ochronę immunologiczną przeciwko COVID-19 i jego wariantom.

Mimo tego, pojawiają się głosy, że szczepionki przypominające w Stanach Zjednoczonych i innych bogatych krajach powinny zostać wstrzymane, dopóki nie pojawi się większa dystrybucja szczepionki COVID-19 w innych krajach. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia zaledwie 2% ludzi w krajach o niskich dochodach otrzymało dotychczas szczepionkę na koronawirusa.

Zobacz również:

  • Trzecia dawka szczepionki - wszystko, co musisz wiedzieć
  • Szczepionka od firmy Moderna – skutki uboczne, skład i inne [Aktualizacja 08.10.2021r.]
  • Szczepionka Pfizer dla dzieci od 5. roku życia

Zobacz także: Pierwszy widok na Ziemię z kopuły statku SpaceX

Źródło: cnet.com