FF XIII-2 ładniejszy na PS3 czy X360?

Uwielbiam porównania graficzne. Garstka skaczących sobie do gardeł fanboyów konkurencyjnych platform o dosłownie parę lepiej wyglądających pikseli zawsze poprawia mi nastrój, dlatego też wybaczcie, ale nie mogłem sobie odmówić niewątpliwej przyjemności z opublikowania wizualnej jatki jednej z najładniejszych gier current-genów.

Final Fantasy XIII-2 już od kilku dobrych dni kręci się w czytnikach konsol japońskich graczy i, powiedzmy sobie to szczerze, pojawienie się w Sieci pierwszych porównań gry w wersji na PlayStation 3 i (co prawda mniej popularnego w Japonii, ale jednak) Xboxa 360 było tylko kwestią czasu. Jeśli o mnie chodzi, to nie widzę aż tak drastycznych różnic, jak w przypadku pierwszej części "Trzynastki". Ba! W kwestii oprawy wizualnej sequel prezentuje się na platformie Microsoftu znacznie lepiej od poprzednika, a sam framerate wydaje się być bardziej zbalansowany pomiędzy obiema konsolami.

Europejska premiera Final Fantasy XIII-2 odbędzie się 3 lutego 2012 roku. W międzyczasie zapraszam na małą rundkę po świecie stworzonym przez Square Enix oraz kilka istotnych informacji.