FIC też będzie miał fikuśnego "iPhone'a"

Do końca marca bieżącego roku FIC planuje wprowadzić na rynek smartfon, który pozycjonowany jest jako konkurencja do iPhone'a. Z tą różnicą, że urządzenie wygląda ciekawiej niż produkt Apple, a ponadto pracuje pod kontrolą Linuksa.

FIC chwali się, że czterozakresowy telefon Neo1973 będzie pierwszym na rynku tanim smartfonem, którego system operacyjny użytkownik będzie mógł do woli modyfikować. Również działające w jego wnętrzu oprogramowanie OpenMoko zostanie w całości udostępnione zainteresowanym deweloperom.

FIC też będzie miał fikuśnego "iPhone'a"

FIC Neo1973 (źródło: DesktopLinux, FIC)

Szefowie firmy twierdzą, że informacja o iPhonie podana przez Jobsa w styczniu bieżącego roku zmieniła ludzkie spojrzenie na nowoczesne smartfony bez klawiatury - i cieszą się, że coraz więcej osób porównuje Neo1973 do produktu Apple. Jak mówią, lepszego tła dla swojej pracy nie mogli się spodziewać.

Daty

Jeszcze w lutym telefon ma trafić do najbardziej aktywnych deweloperów open source. W sprzedaży urządzenie ma się znaleźć 11 marca. Cena jednego telefonu ma wynieść zaledwie ok. 350 dolarów - czyli znacząco mniej niż iPhone'a, który z abonamentem kosztował będzie przynajmniej 400 dolarów.