FIFA 08 z Ronaldinho zmierza na Wii. Zobacz screeny!

Wiadomo już, że najnowsza część serii sportowej FIFA 08 trafi także na konsolę Nintendo Wii. Pudełko gry ozdobi zdjęcie gwiazdy klubu FC Barcelona, Brazylijczyka Ronaldinho. To jednak dopiero początek. EA zapowiada, że dzięki grze osobiście wcielicie się w rolę znanego piłkarza!

FIFA 08 z Ronaldinho zmierza na Wii. Zobacz screeny!

Footii Party with Ronaldinho

Widać, że EA chce jak najlepiej wykorzystać popularność Ronaldinho. Firma właśnie ogłosiła, że piłkarz nie tylko pojawi się na okładce FIFA 08, ale również wystąpi jako jeden z bohaterów gry w wersji na Wii.

FIFA 08 na konsolę Nintendo ma różnić się od wersji przeznaczonych na inne platformy. Wiadomo już, że gracze otrzymają m.in. unikatowy tryb "Footii Party with Ronaldinho". Ten wariant rozgrywki pozwoli użytkownikom wcielić się w postać znanego piłkarza. Do dyspozycji będziecie mieli kilka różnych mini-gier multiplayer (m.in. "Table Football" oraz "Shoot Off"). Wszystkie projektowane są z myślą o możliwościach unikatowego kontrolera Wii.

FIFA 08 z Ronaldinho zmierza na Wii. Zobacz screeny!

Tryb klasyczny

Ronaldinho komentując swoją postać powiedział: "Cieszę się, że mogę także w wirtualnym świecie przekazywać pasję do futbolu. To dla mnie niezwykle ważne. Niezależnie od tego, czy grasz na murawie, czy też na konsoli we własnym domu, musi to być przyjemność i doskonała zabawa."

FIFA 08 powstaje w kanadyjskim oddziale EA w Vancouver. Gra została zapowiedziana na konsole: Xbox 360, PLAYSTATION 3, PlayStation 2, Wii, Nintendo DS oraz na komputery typu PC i komórki. Premiera jesienią tego roku.

Pierwszy oficjalny trailer znajdziecie w tym miejscu.