FIFA 12 - jak zmieni się królowa piłki kopanej?

FIFA 12 to kolejna odsłona jednego z dwóch symulatorów piłki nożnej, który od wielu lat aspiruje do miana najlepszego tego typu tytułu na rynku. Czy nowa wersja gry zostawi w tyle konkurencję? Jakich zmian możemy się spodziewać po największym rywalu PES-a?

FIFA 12 z pewnością zrobi na graczach bardzo dobre pierwsze wrażenie - przynajmniej tak obiecuje producent tego tytułu. Nowa odsłona hitowej gry piłkarskiej wyróżniać ma się bowiem dużo lepszą grafiką.

Co ciekawe, w tym roku wersje na takie platformy jak PC, Xbox 360 czy PlayStation 3 wyglądać mają bardzo podobnie. Jest to zdecydowanie dobra informacja dla posiadaczy tradycyjnych blaszaków. FIFA 12 sprawi bowiem, że doczekają oni w końcu gry, pod względem wizualnym, porównywalnej do wersji konsolowych.

Zobacz również:

  • Lidl: urządzenia i akcesoria sportowe - aktualna oferta [06.12.21r.]
  • Battlefield 2042 z kolejną ogromną aktualizacją. Sprawdź, co dodaje
FIFA 12 - jak zmieni się królowa piłki kopanej?

FIFA 12 będzie charakteryzować się lepszą grafiką i animacjami - tym razem także na PC

Świetną grafikę oraz dopracowane animacje podziwiać mamy w dużej mierze w licznych powtórkach i zbliżeniach. Tych, twórcy FIFA 12, mają nam nie szczędzić. Bardzo często będziemy więc mogli uważniej przypatrzeć się naszym piłkarskim idolom - ich mimice twarzy oraz wyglądowi do złudzenia przypominającemu boiskowe odpowiedniki ze świata rzeczywistego.

Kontynuując wątek wrażeń wizualnych, warto zaznaczyć, że FIFA 12 korzysta z tzw. Player Impact Engine. W praktyce oznacza to, że programiści postawili na bardziej rzeczywiste zderzenia zawodników, wślizgi i triki zbliżone do prawdziwych zagrań oraz jeszcze bardziej dopracowaną fizykę ruchów. To, jak wszystko to wyglądać będzie w praktyce możecie podziwiać na poniższym filmiku.

To jednak nie wszystko. W FIFA 12 na znaczeniu zyskają indywidualne atrybuty zawodników. Teraz w jeszcze większym stopniu wysokość takiego współczynnika jak drybling przekładać się będzie na sposób prowadzenia piłki na boisku.

Co więcej, zawodnik ze stosunkowo dużą wartością tej cechy będzie w znacznie mniejszym stopniu narażony na utratę futbolówki np. po wślizgu. Niby to już było, jednak Electronic Arts zapowiada, że także w tej materii odczujemy znaczną różnicę.

W FIFA 12 uproszczeniu ulegnie także menu. Twórcy zapowiadają, że teraz dużo prościej będzie znaleźć poszczególne opcje - ma być czytelnie i intuicyjnie. I to zarówno na pecetach jak i wersjach konsolowych tego piłkarskiego symulatora.

FIFA 12 różnić się ma także mechaniką przeprowadzania transferów - szczególnie w ostatnich 24 godzinach ich trwania. Wydarzenia w tej konkretnej dobie relacjonowane będą godzina po godzinie. Co więcej, przez 60 minut wirtualnego czasu będziemy mogli przeprowadzić jedynie określoną ilość czynności - jeśli z czymś nie zdążymy to obejdziemy się smakiem i np. nie załatwimy wszystkich formalności związanych z ważnym transferem.

FIFA 12 - jak zmieni się królowa piłki kopanej?

Ekran wiadomości w FIFA 12

W FIFA 12 obowiązywać ma także system przyznawania punktów doświadczenia. Po zebraniu odpowiedniej ich ilości gracze awansować będą na kolejny poziom. Te z kolei będą ważne w systemie Football Club, w którym porównywać będziemy się mogli z innymi.

Warto także wspomnieć o opcji Support Your Club, gdzie każdy użytkownik będzie mógł wskazać swój ulubiony klub. Co za tym idzie, zdobywane przez niego punkty będą automatycznie doliczane do wirtualnego konta jego klubu. Dzięki temu w FIFA 12 tworzony będzie ranking drużyn.

Czy FIFA 12 ma zatem szansę, by zdystansować swojego odwiecznego rywala - PES-a? Na pewno tak, jednak z ostatecznym werdyktem musimy wstrzymać się do oficjalnej premiery obydwu tych kultowych produkcji. Jedno jest pewne: panowie z Konami mają poprzeczkę podniesioną niezwykle wysoko. Czy dadzą radę?