FIFA 12 - szykuje się piłkarska rewolucja

Jak co roku o tej porze: EA Sports zapowiada nowości w najpopularniejszej serii gier piłkarskich - FIFA. Czy nowe wydanie będzie przełomowe?

FIFA 12 to m.in. nowy model fizyki zderzeń zawodników ("spektakularne faule" :-) )

Polecamy:

Zobacz też:

Prace nad grą FIFA 12 są już na półmetku (prawie jak polsko-ukraińskie EURO...), a zespół EA Sports pochwalił się własnie nowym modelem fizyki zderzeń zawodników. Za tą nazwą kryją się nie tylko spektakularne faule, ale też zupełnie przebudowane interakcje między zawodnikami. Nowy system na bieżąco analizuje wszystkie ruchy piłkarzy podczas kontaktu fizycznego i oblicza wpływ zderzeń dla wybranych piłkarzy. Dzięki temu starcia zawodników mają być niepowtarzalne i pełne dynamiki.

Mówiąc o rewolucji w grze FIFA 12, Kaz Makita (producent wykonawczy serii FIFA), wspominał też o funkcji tzw. precyzyjnego dryblingu.

Zobacz również:

  • FIFA 25 of FIFA to najlepsze, co mogło spotkać EA Sports. Dlaczego?
  • EA Sports FC - co wiemy o następcy serii FIFA? Sprawdź! Data premiery, platformy, tryby

Precyzyjny drybling ma ułatwić utrzymywanie się przy piłce w ataku, zwiększając precyzję o nawet 47,2%... Pewnie liczba ta jest wyciągnięta z sufitu, ale i tak warto będzie zobaczyć FC Barcelonę w akcji z systemem wspierania gry na małej przestrzeni. Aby zrównoważyć poprawki w grze ofensywnej, FIFA 12 ma zmusić gracza do zwrócenia uwagi na taktykę w grze obronnej.

Pro Player Intelligence, czyli poprawione AI graczy kontrolowanych przez komputer, zwiększy realizm gry. Każdy z piłkarzy, znając swoje słabe i mocne strony, będzie grał w określony dla siebie sposób, co zwiększy rolę doświadczenia w prowadzeniu zespołu.

FIFA 12 to nowy tryb kariery i wybór jednego z ponad 500 licencjonowanych klubów z całego świata. W sklepach pojawi się tej jesieni, w wersjach na platformy: PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PC, PlayStation 2, Nintendo 3DS, PSP, iPhone, iPad i iPod touch.

FIFA 12 Trailer - Player Impact Engine

Trailer ukazujący szczegóły fizyki poruszania się postaci w grze FIFA 12.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: