FIFA 16 - demo PS4. Nowa gra EA Sports zapowiada się świetnie


Kolejna FIFA to jeszcze więcej detali

FIFA 16 zadbała o to, by nowa edycja była aktualna. U niektórych zawodników pojawiły się nowe fryzury i tatuaże, a po zdobyciu gola i nieudanej akcji można zaobserwować znacznie więcej animacji wyrażających emocje widzów. Obrońcy dostali znacznie więcej animacji, w tym np. szarpania koszulek.

W nowej grze sędzia korzysta ze spreju do wyznaczenia linii przy rzucie wolnym. Zdarza się też, że zawodnik po odniesieniu kontuzji zacznie kuśtykać lub położy się na boisku. Przeciwna drużyna wykopie wtedy piłkę za boisko, a po zmianie zawodnika odda nam ją z powrotem.

Mechanika w FIFA 16

Nie sposób oceniać nową odsłonę serii bez odniesień do poprzednich części. W tym roku EA Sports ponownie nie wywróciło mechaniki rozgrywki do góry nogami wprowadzając wyłącznie kosmetyczne zmiany, faworyzując graczy kładących nacisk na taktykę i śrubując nieco poziom trudności.

W tegorocznej edycji FIFY zmieniono też nieco system obrony, a napastnicy potrafią wrócić w pole karne. Dodano też opcję dryblowania, który pomoże zmylić przeciwnika podczas ataku. Nie wprowadzono jednak żadnej rewolucji w sterowaniu, a gracze odnajdą się po krótkiej chwili.

FIFA 16 demo - podsumowanie

Demo FIFY 16 przygotowane jest w dużej mierze dla fanów cyklu, którzy zjedli zęby na jego poprzednich odsłonach. Powinno sprawić też dużo radości graczom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na wirtualnej murawie, a przed spotkaniami można ćwiczyć umiejętności dzięki samouczkom.

W demie FIFA 16 można posłuchać dwóch komentatorów, czyli Alana Smitha i Martina Tylera. Zabrakło niestety możliwości zmiany warunków pogodowych, ale za to już w demie powróciły linie obrazującego spalonego i włączana w ustawieniach możliwość odgwizdania przez sędziego zagrania ręką.

FIFA 16 w wersji demo jest już teraz bardzo grywalna, a do dopracowania przed premierą pełnej wersji zapowiedzianej na 24 września zostało już naprawdę niewiele.