FIFA 16: druga aktualizacja jest już dostępna

FIFA 16 doczekała się drugiej aktualizacji. Poprawia ona stabilność gry oraz zapewnia usprawnienia niektórych funkcji.


Aktualizacja (09.10.15 r.) Na stronie help.ea.com pojawiła się informacja, że dostępna jest już druga aktualizacja dla gry FIFA 16 w wersji na komputery PC i konsole Xbox One, PlayStation 4. Ma ona przede wszystkim zapewnić usprawnienia wybranych funkcji oraz usunąć błędy, również te zgłoszone przez graczy.

Wybrane usprawnienia i poprawki niesione przez drugą aktualizację:

- zoptymalizowanie zachowania bramkarzy (wychodzenie z bramki, ustawianie się), poprawienie ich SI

- wyeliminowanie problemu podobieństwa strojów sędziów i niektórych drużyn

- modyfikacje zachowania przycisku Trenera FIFA

- wyeliminowanie problemu z utratą połączenia z kontrolerem w trybie FUT

- wyeliminowanie problemu z niewyświetlaniem w menu gry piłkarzy ze składów udostępnionych za pomocą funkcji EA SPORTS Football Club

"Będziemy nieprzerwanie pracować nad udoskonaleniem gry FIFA 16, a także serdecznie dziękujemy za wszystkie przesyłane nam uwagi i opinie. Pomagają nam one zapewnić wszystkim graczom uczciwą, przyjemną i bezpieczną zabawę." - czytamy na stronie Electronic Arts.

____________________

Aktualizacja (08.09.15 r.) Studio EA Sports udostępniło demo gry FIFA 16 przeznaczone dla właścicieli konsol Sony PlayStation 3, PlayStation 4 i Microsoft Xbox 360, Xbox One. Gracze, którzy zechcą z niego skorzystać będą mogli wcielić się w zawodników jednej z następujących drużyn klubowych: FC Barcelona, Borussia Dortmund, Borussia Mönchengladbach, Chelsea FC, Inter Mediolan, Manchester City, Paris Saint-Germain, Real Madryt C.F., River Plate, Seattle Sounders.

Kolejne możliwości:

- dwie kobiece reprezentacje narodowe: Niemcy, Stany Zjednoczone

- dostępne stadiony: Borussia-Park, CenturyLink Field, Santiago Bernabeu

- dostępne opcje: m.in. FIFA Ultimate Team Draft, Trener FIFA

W momencie pisania tej aktualizacji można spróbować swoich sił w demo gry FIFA 16 na konsolach Microsoftu i Sony. 8 września powinno zostać także udostępnione demo dla PC.

Śledźcie wpisy na Twitterze.

_____________________

Aktualizacja Studio EA Sports opublikowało w serwisie YouTube nowy materiał wideo, w którym prezentuje prace nad ulepszonym systemem dryblingu w grze FIFA 16. Uczestniczy w nich sam Lionel Messi, który pokazuje, że "w dryblingu nie chodzi tylko o to, co się robi z piłką, ale, że czasem najlepsze dotknięcie piłki to to, którego się nie wykona". Nie rozumiecie o co chodzi? Spokojnie, po obejrzeniu filmu zrozumiecie:

______________________

FIFA to popularna seria gier, która zdobyła miliony wiernych fanów wirtualnej piłki nożnej na całym świecie. Z pewnością nie mogą się oni już doczekać jej najnowszej odsłony: FIFA 16. Poniżej znajdziecie szereg informacji na jej temat.

FIFA 16: data premiery

Z pojawiających się do tej pory nieoficjalnych informacji wynikało, że FIFA 16 będzie miała premierę w Polsce 25 września 2015 roku. Obecnie wiemy już oficjalnie, że gra trafi do Wielkiej Brytanii 25 września, natomiast w przypadku "pozostałych europejskich krajów" (Polska jest na liście) jej premiera będzie miała miejsce 24 września (premiera gry FIFA 15 w Polsce: 25 września 2014 roku).

FIFA 16: druga aktualizacja jest już dostępna

Zapowiedź Polskiej premiery gry FIFA 16

Co interesujące, FIFA 16 dopiero 8 października trafi do...Brazylijczyków. Cóż, najpierw fatalny występ na ostatnim Mistrzostwach Świata, teraz jeszcze to...

FIFA 16: grywalne demo

Studio EA Sports często przed premierą kolejnych części gry FIFA udostępnia grywalne demo. Nie ma powodów, aby podobnie nie postąpiło z grą FIFA 16. Jeżeli więc jesteś właścicielem konsoli PlayStation 4, lub Xbox One możesz spodziewać się możliwości przetestowania własnoręcznie nowej FIFY na początku września (w przypadku FIFY 15 demo dla PS4 i Xbox One pojawiło się 10 września).

FIFA 16: platformy

Gra FIFA 16 trafi do użytkowników konsol PlayStation 4, PlayStation3, Xbox One, Xbox 360 i komputerów PC. Właściciele Nintendo będą się musieli obejść smakiem.

FIFA 16: Edycje

FIFA 16 będzie oferowana w trzech wersjach: FIFA 16 Standard Edition, FIFA 16 Deluxe Edition, FIFA 16 Super Deluxe Edition. Ich nazwy w sklepach Origin, PlayStation Store i Xbox Live nieco się różnią

- PC: FIFA 16 Edycja Zwykła, FIFA 16 Edycja Specjalna, FIFA 16 Edycja Super Lux

- PlayStation Store i Xbox Live: FIFA 16, FIFA 16 Edycja Specjalna, FIFA 16 Edycja Mistrzowska

FIFA 16: cena

16 czerwca rozpoczęła się przedsprzedaż gry FIFA 16 w Polsce. Ceny przedstawiają się następująco:

- PC (Origin): FIFA 16 Edycja Zwykła (199 zł), FIFA 16 Edycja Specjalna (219 zł), FIFA 16 Edycja Super Lux (319 zł)

- Xbox One (Xbox Live): FIFA 16 (288,99 zł), FIFA 16 Edycja Specjalna (318,99 zł), FIFA 16 Edycja Mistrzowska (418,99 zł)

- PlayStation 4 (PlayStation Store): FIFA 16 (269 zł), FIFA 16 Edycja Specjalna (309 zł), FIFA 16 Edycja Mistrzowska (419 zł)

FIFA 16: druga aktualizacja jest już dostępna

FIFA 16 PC w przedsprzedaży

FIFA 16: nowości

Jedną z ciekawych nowości w grze FIFA 16 będzie dodanie możliwości grania drużynami kobiecymi. Studio EA Sports opublikowało niedawno w serwisie YouTube trailer, dzięki któremu możemy zobaczyć takie zawodniczki jak Steph Houghton, Toni Duggan, Eni Aluko czy Alex Scott.

Wiemy też, że pojawi się polska Ekstraklasa. Ponadto zgodnie z zapowiedzią udostępniony został nowy zwiastun gry FIFA 16, w którym narratorem jest sam Pele:

Więcej informacji: EA Sports

___________________________

Artykuł będzie aktualizowany.

Aktualizacja: 01 lipca 2015 23:54

Tekst zaktualizowałem dodając materiał o nowym systemie dryblingu.

Aktualizacja: 16 czerwca 2015 07:53

Tekst został zaktualizowany informacjami na temat przedsprzedaży w Polsce, dokładnej daty premiery. Ponadto dodałem nowy zwiastun.