FIFA 17: nowy silnik, zapowiedź premiery i pełnej prezentacji

FIFA 17 wykorzysta nowy silnik. Poznaliśmy też datę premiery rynkowej nowej odsłony najpopularniejszej na świecie piłkarskiej gry.

Electronic Arts udostępnił pierwszy zwiastun gry FIFA 17. To króciutki materiał, który dostarczył nam jednak szalenie ważne informacje. Dowiadujemy się bowiem, że gra doczeka się zmiany w postaci porzucenia silnika Ignite na rzecz silnika Frostbite studia DICE, który stosowany już jest przez EA w takich tytułach jak Mirror's Edge Catalyst czy Need for Speed. Dzięki temu możemy oczekiwać, że kolejna odsłona ukochanej przez miliony graczy na całym świecie gry piłkarskiej wniesie ze sobą prawdziwy powiew świeżości zapewniany przez lepszą oprawę graficzną oraz nowe możliwości w zakresie rozgrywki.

Studio Electronic Arts poinformowało także, że FIFA 17 będzie miała premierę rynkową 29 września. Zostanie udostępniona w wersjach na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360 i PlayStation 3. W przypadku konsol poprzedniej generacji wykorzystana ma być stara technologia. Dodatkowo dowiadujemy się, że:

- w polskiej wersji ponownie usłyszymy Dariusza Szpakowskiego i Jacka Laskowskiego

- pełna prezentacja gry FIFA 17 będzie miała miejsce 12 czerwca

- można już składać zamówienia przedpremierowe (229 zł)

Poniżej wspomniany zwiastun: