FIFA 21 Ultimate Team - co nowego?

Do premiery gry FIFA 21 pozostało zaledwie kilka dni, jeśli jesteście ciekawi co się zmieniło w trybie Ultimate Team, to zapraszamy do lektury.


FIFA 21 FUT

FIFA 21 zadebiutuje oficjalnie już w najbliższy piątek (9 października) na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was krótką serię artykułów przybliżającą wszystkie nowości, które trafią do tegorocznej odsłony serii. Na początek sprawdźmy, co nowego przyniesie ze sobą tryb Ultimate Team.

FIFA 21 Ultimate Team - zmiany i nowości

Choć EA Sports stroni od rewolucyjnych zmian w swoim flagowym trybie, to z każdą kolejną odsłoną serii FIFA stara się go nieco urozmaicać. Nie inaczej będzie w FIFA 21.

Przede wszystkim, do tegorocznej edycji Ultimate Team zawita rozbudowany tryb kooperacji. W trybach FUT Friendly i Division Rivals gracze będą mogli łączyć się w pary i rywalizować z innymi zawodnikami. Dodatkowo, w Squad Battles możliwe będzie rzucenie wyzwania SI. Za łączenie się w pary i rywalizację w specjalnych wyzwaniach, otrzymamy dodatkowe nagrody.

Ciekawie zapowiadają się także FUT Events, czyli nowe, ograniczone czasowo wydarzenia, które pozwolą nam na zdobycie cennych nagród, w tym paczek z kartami. W FUT Events nie zabraknie również globalnych wyzwań dla całej społeczności FIFA 21.

FIFA 21 Ultimate Team - co nowego?

Poważne zmiany czeka również system kart. EA Sports ujawniło, że po konsultacjach ze społecznością gry zdecydowali się całkowicie usunąć karty kondycji i treningu. W nadchodzącej wersji FUT gracze wciąż będą się męczyć podczas meczu (za ich kondycję odpowiadać będzie statystyka wytrzymałości), jednak po jego zakończeniu powrócą do pełni formy.

Z kolei porzucenie kart treningu ma pomóc w zbalansowaniu rozgrywki. W poprzednich edycjach zdarzało się bowiem, że gracze dzięki dodatkowym kartom podbijali statystyki najmocniejszych graczy, jak Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo, co sprawiało, że w odpowiednich rękach stawali się oni niemal niepowstrzymani na boisku.

Jakie jeszcze zmiany na nas czekają? Statystyki postaci w trybie Ultimate Team w FIFA 21 będą lepiej odzwierciedlać rzeczywistą formę danego zawodnika. Co to dokładnie oznacza? Jeśli konkretny piłkarz rozegra na prawdziwych boiskach kilka udanych spotkań, to jego statystyki zostaną tymczasowo zwiększone. Podobnie będzie to wyglądać, gdy zawodnik będzie „pod formą”, wówczas jego statystyki nieco się obniżą.

FIFA 21 Ultimate Team - co nowego?

W FIFA 21 Ultimate Team otrzymamy również możliwość personalizacji stadionów, a konkretnie takich elementów, jak dominujące kolory, przyśpiewki czy reakcje kibiców.

Nie mogło zabraknąć także nowych zawodników z serii „Ikon”. Tym razem do gry trafi ponad 100 kart tego typu. Wśród kluczowych zawodników ujawniono m.in. takie ikony Footballu, jak: Eric Cantona, Xavi czy Philip Lahm.

FIFA 21 Ultimate Team – lista najlepszych piłkarzy

EA Sports opublikowało już listę najlepszych piłkarzy w FIFA 21. Największy wzrost w czołówce zanotował Robert Lewandowski, który po wybitnym wręcz sezonie poprawił swoją ogólną ocenę o dwa punkty i wynosi ona obecnie 91. Polski napastnik ustępuje już jedynie Messiemu (całkowita nota 93) i Cristiano Ronaldo (92).

Pierwsza dziesiątka najlepszych piłkarzy globu w FIFA 21 prezentuje się następująco:

  1. Lionel Messi - 93
  2. Cristiano Ronaldo - 92
  3. Robert Lewandowski - 91
  4. Kevin De Bruyne - 91
  5. Neymar Jr - 91
  6. Jan Oblak - 91
  7. Virgil Van Dijk - 90
  8. Kylian Mbappé - 90
  9. Mohamed Salah - 90
  10. Sadio Mané - 90

Jeśli jesteście ciekawi, jakie oceny otrzymali wasi ulubieni zawodnicy, to polecamy zajrzeć tutaj.

Już jutro możecie spodziewać się kolejnego materiału poświęconego FIFA 21, w którym skupimy się na zmianach w samej rozgrywce i trybach: kariery oraz Volta.