FIFA 21 - najlepsza wersja gry tylko na PlayStation 5 i Xbox Series X

Jeśli planujecie zakup FIFA 21, to lepiej będzie wstrzymać się do debiutu nowych konsol.

Electronic Arts już podczas ostatniego wydarzenia EA Play Live 2020 pokazało, że chce jak najszybciej opuścić bieżącą generację konsol. Niestety, oznacza to że wszystkie wydawane w najbliższej przyszłości tytuły będą traktowane nieco po macoszemu.

Amerykański producent potwierdził już, że FIFA 21 trafi zarówno na PC, jak również na konsole obecnej (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch) i przyszłej generacji (PS5, Xbox Series X). Nie wszyscy gracze traktowani będą jednak na równi. Wiadomość o tym, że posiadacze sprzętu od Nintendo po raz kolejny otrzymają okrojoną wersję gry niespecjalnie nas zaskakuje. Jak stwierdzili przedstawiciele EA, "FIFA 21 Legacy Edition na Nintendo Switch zapewni najnowsze stroje oraz aktualizacje drużyn piłkarskich, a także odświeżone menu w grze, ale nie otrzyma nowych trybów gry, ani znacznych zmian w modelu rozgrywki".

Znacznie większe emocje wywołała wiadomość, dotycząca wersji PC-towej, ta będzie na równi z wydaniami na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Oznacza to, że wiele "next-genowych" elementów, jak choćby nowy system oświetlenia czy usprawniona fizyka zawodników pojawi się wyłącznie w wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X.

Choć informacja ta wywołała spore poruszenie wśród społeczności gry, to wątpliwe jest, aby EA zdecydowało się w tym wypadku na drastyczne zmiany. Więcej informacji na temat wersji pecetowej FIFA 21 mamy poznać w nadchodzących tygodniach.

FIFA 21 zadebiutuje 9 października na konsolach obecnej generacji i PC.

Zobacz również: FIFA 21 - posiadacze wersji na PS4 i Xbox One otrzymają darmową kopię gry na PS5 i Xbox Series X