FIFA 21 - posiadacze PS4 nie zagrają wspólnie z właścicielami PS5

Przedstawiciele Electronic Arts przekazali nam właśnie nie najlepsze wieści dotyczące gry FIFA 21. Wbrew wcześniejszym sugestiom, nie dane nam będzie zagrać z przyjaciółmi, którzy przesiądą się na nową generację konsol - PS5 i Xbox Series X.

Zarówno Microsoft, jak i Sony niejednokrotnie podkreślali, że chcą zapewnić użytkownikom "gładkie" przejście pomiędzy generacjami. Miało to oznaczać m.in. możliwość zakupienia jednej licencji gry, która pozwoli nam na zabawę zarówno na np. PS4, jak i PS5. Znaczącą role odegrać ma również kompatybilność wsteczna, która wykorzysta moc nowych konsol przy ogrywaniu starszych gier. Wreszcie, producenci konsol niejednokrotnie zapewniali nas, że możliwa będzie wspólna rozgrywka pomiędzy generacjami. Okazuje się jednak, że nie dotyczyć to będzie wszystkich tytułów.

Electronic Arts właśnie potwierdziło, że FIFA 21 nie otrzyma funkcji cross play. Co więcej, posiadacze wersji na PS4 i Xbox One nie będą w stanie grać wspólnie z osobami, które "przesiądą" się na PS5/Xbox Series X. Czym spowodowana jest taka decyzja? Tego niestety nie ujawniono. Możemy przypuszczać jedynie, że różnice w rozgrywce pomiędzy poszczególnym platformami są na tyle duże, iż niemożliwe jest zapewnienie rywalizującym (bądź współpracującym) graczom równych szans.

EA wyraźnie odcina się od ósmej generacji konsol, amerykański producent nie może się już doczekać debiutu PlayStation 5 i Xbox Series X. Wiemy już, że najlepsza wersja tegorocznej FIFY będzie dostępna jedynie na nowych konsolach, nawet gracze PC-towi nie będą mogli liczyć na wszystkie nowości. Co więcej, wewnętrzne studia Electronic Arts w pocie czoła pracują nad licznymi produkcjami (Dragon Age 4, nowy Battlefield), które mają zapewnić producentowi znakomite wejście w nową erę gamingu.

Zobacz również: FIFA 21 - nowy gameplay prezentuje zmiany w trybie Ultimate Team