FIFA 21 z nową datą premiery na PlayStation 5 i Xbox Series X!

Wstrzymaliście się z zakupem FIFA 21, aby w listopadzie otrzymać next-genową wersję na PS5 i Xbox Series X? W takim razie nie mamy dla was najlepszych wieści.

fifa 21 ps5

Electronic Arts za pośrednictwem Twittera właśnie poinformowało, że FIFA 21 w wersjach na konsole dziewiątej generacji - PS5 i Xbox Series X, zadebiutuje później niż planowano. Na najlepsze tegoroczne wydanie najpopularniejszego symulatora piłki nożnej, będziemy musieli poczekać do 4 grudnia.

Skąd taka decyzja? Tego niestety nie ujawniono. Możliwe, że twórcy gry chcą odpowiednio dopracować next-genową wersję. Wielce prawdopodobne, że EA chciało również uniknąć sytuacji, w której część graczy mogłaby się już cieszyć nową wersją, a reszta musiałaby czekać na debiut swojego sprzętu. Taki los z pewnością czekałby osoby, które np. w Europie zamówiły PlayStation 5 (premiera konsoli odbędzie się 19 listopada). Natomiast przyszli posiadacze Xbox Series X mogliby zagrywać się w nową FIFĘ już od 10 listopada.

FIFA 21 na PS5 i Xbox Series X dopiero w grudniu

Bez względu na powody tej decyzji, wiemy już, że sympatycy piłko nożnej będą musieli poczekać nieco dłużej na swoją wymarzoną next-genową FIFĘ 21. Najlepszym wyborem w tej sytuacji wydaje się zatem zakup gry w wersji na PS4/Xbox One, a następnie przejście na kolejną generację w grudniu. Przypomnijmy, że FIFA 21 korzysta z systemu "Dual Entitlement" lub, jak kto woli - "Dwie wersje w jednym". Oznacza to, że kupując obecnie grę na PS4 otrzymujemy za darmo również wersję gry na PS5. Identycznie ta sytuacja wygląda w przypadku gier na konsole z rodziny Xbox.

Możliwe będzie również przeniesienie naszym postępów z rozgrywki, jednak dotyczyć to będzie jedynie trybów FIFA Ultimate Team i Volta.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji spróbować najnowszej odsłony serii FIFA, to sprawdźcie co się zmieniło w rozgrywce oraz trybach kariery i Volta i jakie nowości czekają na nas w Ultimate Team.

Zobacz również: Xbox Game Pass trafi na Nintendo Switch i PS4? Microsoft nie zaprzecza