FIFA 21 - zaprezentowano pierwszy oficjalny gameplay

Electronic Arts zaprezentowało właśnie pierwszy oficjalny gameplay z FIFA 21, ujawniając nam przy okazji najważniejsze nowe funkcje tegorocznej edycji.

Electronic Arts bardzo nieporadnie promuje najnowszą odsłonę serii FIFA. Po raz pierwszy o produkcji oficjalne usłyszeliśmy podczas fatalnego EA Play 2020, następnie otrzymywaliśmy zdawkowe informacje publikowane głównie w media społecznościowych. Producent zdecydował się wreszcie na bardziej zdecydowane działania i zaprezentował dzisiaj oficjalny gameplay z FIFA 21, dzięki któremu poznaliśmy kluczowe elementy tegorocznej edycji.

Twórcy gry - EA Sports, wyróżnili kilka nowych elementów, które w znaczący sposób mają wpłynąć na rozgrywkę. Do naszej dyspozycji otrzymamy m.in. nowy system driblingu, większą kontrolę nad zawodnikami bez piłki i poprawiony system kolizji. Zadbano również o lepsze SI piłkarzy, dzięki czemu znacznie lepiej ustawiają się na boisku (zarówno w ataku, jak i obronie) oraz dopracowano podstawowe elementy gameplayu, jak: długie podania czy gra w powietrzu.

Przypomnijmy, że najlepszą wersję gry otrzymają w tym roku jedynie posiadacze konsol PlayStation 5 i Xbox Series X. Na szczęście, każdy kto zakupi FIFA 21 na PS4 i Xbox One otrzyma darmową kopię gry na nowej generacji. Z kolei główny bohaterem tegorocznej edycji został Kylian Mbappe z Paris Saint-Germain.

Zobacz również: Microsoft rozpoczyna rewolucję - Xbox Game Pass Ultimate trafi na smartfony z Androidem już w przyszłym miesiącu