FIFA 22 bez rosyjskich drużyn! EA Sports wydało oświadczenie w tej sprawie

EA Sport postanowiło mocno zareagować na obecną sytuację geopolityczną. Z gry FIFA 22 zostaną usunięte wszystkie rosyjskie drużyny i reprezentacja narodowa.

FIFA 22 (fot. EA Sports)

Już wcześniej pojawiały się pierwsze plotki dotyczące tego, że z gry FIFA 22 znikną rosyjskie drużyny oraz narodowa reprezentacja tego kraju. W tej chwili jest to już oficjalnie potwierdzona informacja. Electronic Arts wydało oświadczenie w tej sprawie.

EA Sports solidaryzuje się z Ukrainą i podobnie jak wiele innych głosów w piłce nożnej, wzywa do pokoju i zakończenia inwazji na Ukrainę.

W porozumieniu z naszymi partnerami w FIFA i UEFA, EA Sports rozpoczęła proces usuwania Rosji i wszystkich rosyjskich klubów z produktów EA Sports FIFA, w tym: FIFA 22, FIFA Mobile i FIFA Online. Aktywnie analizujemy również zmiany w innych obszarach naszych gier.

Ostatnie zdanie zapewne tyczy się trybu FIFA Ultimate Team. Prawdopodobnie deweloper aktualnie sprawdza, w jaki sposób usunięcie piłkarzy z rosyjskich klubów wpłynie na całą produkcję. Zapewne niebawem doczekamy się kolejnych informacji w tej sprawie. FIFA nie jest jedyną grą z portfolio EA Sports, która żegna się z rosyjskimi drużynami. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku NHL 22.

Zobacz również:

Zobacz także: Trzy części Resident Evil trafią na PS5 i Xbox Series X/S