FIFA 22 demo – kiedy i gdzie pobrać?

Premiera gry FIFA 22 coraz bliżej, a to oznacza, że już niebawem otrzymamy wersję demo. Sprawdź, kiedy i gdzie pobrać wersję testową gry.


FIFA 22 demo

fot. EA Sports

Demo FIFA 22 – kiedy zostanie udostępnione?

FIFA 22 zadebiutuje już 1 października 2021. Kilka dni wcześniej – 27 września, grę do swojej dyspozycji otrzymają osoby, które złożyły zamówienia przedpremierowe na edycję Ultimate. Biorąc pod uwagę dotychczasową historię wersji demonstracyjnych gier z serii FIFA, możemy śmiało założyć, że demo FIFA 22 zadebiutuje dwa tygodnie przed finalną premierą.

Choć EA Sports nie podało jeszcze oficjalnej daty debiutu dema, to jak wynika z grafiki opublikowanej na oficjalnym profilu e-sportowej drużyny Feyenoord Rotterdam na Instagramie, zostanie ono udostępnione już 15 września.

Zobacz również:

Fifa 22 demo

fot. Instagram

Jak pobrać demo FIFA 22 na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S?

Wersja demonstracyjna FIFA 22 nie jest jeszcze oficjalnie dostępna na żadnej z wiodących platform – PC, PS4, PlayStation 5, Xbox One czy Xbox Series X/S. Spekuluje się, że EA Sports przygotuje w tym roku dwie wersje dema – jedną dedykowaną konsolom nowej generacji (PS5, Xbox Series X/S) oraz drugą – dla starszych konsol i PC.

FIFA 22 demo – tryby, drużyny, czas trwania

Bazując na historii poprzednich dem gier z serii FIFA możemy śmiało założyć, że do naszej dyspozycji oddane zostaną dwa tryby: szybki mecz towarzyski i rozgrywka w trybie Volta.

Jeśli zaś chodzi o drużyny to pewni możemy być obecności Paris Saint Germain i Feyenoordu Rotterdam. W pierwszym zespole występuje bowiem Kylian Mbappe, czyli gwiazda okładki tegorocznej odsłony serii. Z kolei to właśnie profil społecznościowy Feyenoordu udostępnił pierwsze informacje o dacie debiutu dema.

Pełna lista dostępnych zespołów w demie w FIFA 22 będzie prezentować się najprawdopodobniej w następujący sposób:

  • Paris Saint Germain
  • Feyenoord Rotterdam
  • Liverpool FC
  • Atlético Madryt
  • Manchester City
  • Real Madryt
  • Borussia Dortmund

Demo najprawdopodobniej nie będzie ograniczone czasowo, jednak możemy liczyć na mecze, w których jedna połowa trwać będzie maksymalnie około 4 minut.

Więcej informacji na temat wersji demonstracyjnej najnowszej FIFY powinniśmy poznać już w nadchodzących dniach.

Aktualizacja

Niestety EA Sports wciąż milczy na temat dema gry FIFA 22. Co prawda włodarze studia nie określili jeszcze oficjalnie czy wersja testowa się pojawi, jednak nie wydali również żadnego komunikatu, który sugerowałby, że demo ostatecznie się nie pojawi. Możliwe, że deweloperzy chcą nas zaskoczyć i dostęp do dema otrzymamy w dniu jego oficjalnego przedstawienia. Niestety, coraz częściej pojawiają się głosy, iż EA Sports postanowiło ostatecznie kontynuować niechlubną tradycję z zeszłego roku i zrezygnować z wersji demonstracyjnej gry. Sprawa jest cały czas rozwojowa, możecie być pewni, że gdy tylko pojawią się nowe informacje na temat dema, to od razu damy wam znać.

Aktualizacja 2 - FIFA 22 trial zamiast dema

Niestety, ale coraz bardziej prawdopodobne jest, iż FIFA 22 podzieli los zeszłorocznej odsłony serii i ostatecznie nie doczekamy się debiutu dema. EA Sports wciąż milczy na temat wersji demonstracyjnej. Co więcej, według dotychczasowych informacji, demo miało zadebiutować wczoraj - 15 września. Okazuje się zatem, że najbardziej wiarygodny "przeciek", okazał się nieprawdą.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że EA w ostatnich dniach coraz mocniej podkreśla nową formę do przedwczesnego dostępu do gry, czyli tzw. trial. Pozwoli on na ograniczony dostęp do gry nawet 10 dni przed jej premiera, co oznacza, że zabawę moglibyście zacząć już 22 września. Niestety, dostęp do triala nie jest darmowy, a dodatkowo ma swoje ograniczenia.

Chcąc skorzystać z wersji trial gry FIFA 22 musicie przede wszystkim być abonentami usługi EA Play na wybranej przez was platformie (usługa jest dostępna na PC, PlayStation i Xbox). Miesięczny koszt EA Play to 14,99 złotych. Warto jednak podkreślić, że jeśli posiadacie abonament Xbox Game Pass Ultimate, to możecie skorzystać z triala FIFY 22 bez żadnych dodatkowych opłat.

Abonament EA play pozwala na przedpremierowy dostęp do gier Electronic Arts w formie trial. Z reguły jest on ograniczony do maksymalnie 10 godzin zabawy. W przypadku najnowszej odsłony serii FIFA, EA postanowiło jednak zrobić wyjątek i będziecie mogli spędzić przy grze nawet 20 godzin. Co istotne, trial daje wam dostęp do pełnej wersji gry, a nie jak w przypadku dema, jedynie do małego jej "wycinka". Dodatkowo postępy z triala możecie przenieść do premierowego wydania gry, jeśli zdecydujecie się na jego zakup. Jakby tego było mało abonament EA Play gwarantuje wam 10% zniżkę na zakup gry FIFA 22 w wersji cyfrowej.

Jeśli chcecie zagrać w FIFĘ 22 przed premierą, to trial wydaje się być waszą jedyną nadzieją.

Zobacz również: FIFA 22 – premiera, wymagania, demo. Sprawdź, co wiemy