FIFA 22 - legenda piłki zniknie z gry? Znamy powód

Legenda światowej piłki, Diego Maradona może zostać usunięty z gier z serii FIFA. Jaki jest powód?

FIFA 22 (fot. Electronic Arts)

W ostatnim czasie Electronic Arts podjęło decyzję o usunięciu z serii FIFA piłkarza angielskiej Premier League. Było to spowodowane oskarżeniami o gwałt.

Teraz sytuacja może się powtórzyć z innym zawodnikiem. Chodzi o Diego Maradonę, legendę światowej piłki. Argentyńczyk może zniknąć z FIFY przez problemy związane z prawami do wizerunku.

Zobacz również:

  • FIFA 22 z nową zawartością. Sprawdź
  • FIFA 22 TOTW 11 - Kamil Grosicki w drużynie tygodnia FUT22!
  • FIFA 22 – premiera, wymagania, demo. Sprawdź, co wiemy [Aktualizacja 04.11.2021]

Po sądowej batalii prawnik Matias Morla wszedł w posiadania praw do nazwiska, marki oraz wizerunku "Maradona". EA Sports podpisało umowę z managerem piłkarza. Okazuje się, że nie posiadał odpowiednich dokumentów, które sprawiłyby, że prawa pozostaną jego własnością.

W takiej sytuacji może się okazać, że Matias Morla zarząda usunięcia Diego Maradony z gier z serii FIFA. EA Sports musiałoby sie w tym przypadku ustosunkować do prośby właściciela praw i skasować legendę m.in. z FIFA Ultimate Team.

Aktualnie nie wiadomo na pewno, jakie będą konsekwencje dla EA w związku z przejęciem praw do wizerunku Maradony przez Matiasa Morlę. Sprawa powinna się wyjaśnić w ciągu najbliższych kilku dni lub tygodni.

Zobacz także: Nie samym Wiedźminem człowiek żyje. W jakie polskie gry warto zagrać