FIFA 22 ostatnią odsłoną serii? EA rozważa rewolucję i nową markę

Tego się nie spodziewaliśmy. Pomimo ogromnej popularności gier z serii FIFA, Electronic Arts rozważa skasowanie popularnej marki.

Fifa 22

fot. EA Sports

Od lat seria gier piłkarskich FIFA przyciąga miliony graczy? Mogłoby się wydawać, że jej niesłabnąca popularność zagwarantuje jej jeszcze wyjątkowo długie "życie". Tymczasem okazuje się, że Electronic Arts rozważa zakończenie tego niezwykle popularnego cyklu. Dlaczego?

FIFA 22 ostatnią odsłoną serii?

Podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych włodarze Electronic Arts byli wyjątkowo wylewni na temat przyszłości swojej flagowej serii. Na początku przedstawiciele firmy podziękowali za zaufanie jakim gracze obdarzyli FIFĘ 22. Podkreślili oni również, że seria FIFA nie byłabym tym, czym jest, gdyby nie liczni partnerzy. EA pochwaliło się, że FIFA 22 korzysta z blisko 300 indywidualnych licencji, które w grze przekładają się na ponad 17000 sportowców z ponad 700 drużyn w 30 najpopularniejszych ligach na świecie. Dowiedzieliśmy się również, że amerykański producent poważnie rozważa zakończenie serii FIFA.

Zobacz również:

  • FIFA 22 TOTW 11 - Kamil Grosicki w drużynie tygodnia FUT22!
  • FIFA 22 z nową zawartością. Sprawdź

Nie chodzi jednak o całkowite porzucenie gatunku, a poważny rebranding. Warto tu przypomnieć, że nazwa FIFA jest wykorzystywana tylko dzięki licencji z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej (z fr. Fédération Internationale de Football Associationw, w skrócie FIFA). Z całą pewnością oznacza to dla producenta spore koszta, które musi ponosić każdego roku. EA w ciągu ostatnich lat zbudowało sobie potężną bazę partnerów, która spowoduje, że nawet zmiana nazwy serii i rozbrat z FIFĄ nie wpłynie ostatecznie na jej zawartość.

Wybiegając w przyszłość, analizujemy również pomysł zmiany nazw naszych gier piłkarskich od EA Sports. Oznacza to, że sprawdzamy naszą umowę dotyczącą praw do nazwy z FIFA, która jest oddzielona od wszystkich innych oficjalnych partnerstw i licencji w świecie piłki nożnej. Szerokie partnerstwo i nasz ekosystem licencjonowanych treści pozwolą nam nadal zapewniać niezrównaną autentyczność w grach piłkarskich EA Sports, teraz i przez wiele kolejnych lat - EA.

FIFA 22 to jedna z najlepszych odsłon serii w ostatnich latach. Miejmy nadzieję, że EA faktycznie zdecyduje się jedynie na zmianę nazwy, a nie nieudaną rewolucję w stylu eFootball 2022 (dawniej Pro Evolution Soccer). FIFA 22 jest obecnie dostępna na następujących platformach: PS4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC oraz Nintendo Switch.

Zobacz również: FIFA 22 - recenzja. Wyczekiwana rewolucja, ale nie dla wszystkich