FIFA 23 - tryb World Cup. Cena, nowości, drużyny Pucharu Świata

W jednym miejscu zbieramy najważniejsze informacje na temat Mistrzostw Świata w grze FIFA 23.

FIFA 23 (fot. EA/Damian Kubik/PCWorld.pl)

Tegoroczne wydanie gry FIFA jest wyjątkowe z dwóch powodów. Pierwszym jest fakt, że to ostatnia wersja gry, która będzie dostępna pod tą nazwą. Drugi, to zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które odbędą się pod koniec tego roku. W tak dużej i wyczekiwanej grze jak FIFA nie mogło oczywiście zabraknąć odpowiedniego trybu.

Kiedy pojawi się tryb Puchar Świata?

Puchar Świata w FIFA 23 jest dostępny na wszystkich platformach (oprócz Nintendo Switch) od 9 listopada.

Zobacz również:

 • FIFA 23 - Drużyna Tygodnia (TOTW). Kto jest w składzie?
 • FIFA 24 – kiedy premiera? Sprawdź, co wiemy o grze
 • Mundial 2026 - kiedy i gdzie następne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej?

Czy tryb Puchar Świata będzie za darmo?

Tak, Puchar Świata jest dostępny bez żadnych dodatkowych opłat dla wszystkich, którzy zakupią podstawową wersję gry lub Ultimate Edition. Tryb jest dostępny jako darmowa aktualizacja po premierze.

fifa_23

FIFA 23 (fot. EA)

Jak będzie wyglądał tryb Puchar Świata?

W ramach trybu Puchar Świata mamy dostęp do wszystkich drużyn, które zakwalifikowały się do turnieju w Katarze. Jedną z opcji będzie pełne, wierne odwzorowanie mistrzostw świata, od ceremonii otwarcia aż do finału (grupy będą wyglądały dokładnie tak samo jak po losowaniu). Będziemy mogli także dostosować rozgrywkę do własnych preferencji, np. wymieniając reprezentacje w poszczególnych grupach. Będzie to dozwolone oczywiście w ramach 32 drużyn zakwalifikowanych do turnieju.

Jakie drużyny będą dostępne?

W trybie Puchar Świata będą dostępne wszystkie drużyny, które zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata w Katarze. Mówimy tutaj o 32 zespołach, które zostały podzielone na poszczególne grupy:

 • Grupa A: Katar, Ekwador, Senegal, Holandia
 • Grupa B: Anglia, Iran, USA, Walia
 • Grupa C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk, Polska
 • Grupa D: Francja, Australia, Dania, Tunezja
 • Grupa E: Hiszpania, Kostaryka, Niemcy, Japonia
 • Grupa F: Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja
 • Grupa G: Brazylia, Serbia, Szwajcaria, Kamerun
 • Grupa H: Portugalia, Ghana, Urugwaj, Korea Południowa

Rozgrywki online

Dostępny będzie także tryb Online Tournament. Po wybraniu drużyny narodowej będziemy mogli spróbować zwyciężyć z innymi graczami. Co więcej, między 21 listopada a 18 grudnia dostępny będzie dodatkowy tryb FIFA World Cup Live. Będzie stale aktualizowany podczas fazy grupowej i pucharowej. Dzięki temu otrzymamy możliwość gry aktualnymi składami poszczególnych drużyn. Będziemy mieć także możliwość rozegrania archiwalnych spotkań, aby spróbować zmienić wynik.