FIFA 25 of FIFA to najlepsze, co mogło spotkać EA Sports. Dlaczego?

FIFA ogłosiła, że stworzy grę piłkarską o nazwie FIFA 25. Mimo wszystko, to może być najlepsze, co spotka EA Sports. Dlaczego tak jest?

FIFA (fot. EA Sports)

FIFA 23 była ostatnią odsłoną serii tworzoną przez EA Sports. Deweloper nie doszedł do porozumienia z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej w kwestiach finansowych i postanowił kolejną odsłonę swojej kultowej serii wydać pod zmienioną nazwą, czyli EA Sports FC. No cóż, czasami tak bywa. Zmiana nazwy może w sumie pozytywnie wpłynąć na grę, ponieważ twórcy i wydawca będą się musieli mocno postarać, aby nowa marka weszła do świadomości graczy. Szczególnie teraz, kiedy FIFA (organizacja) ogłosiła, że stworzy grę piłkarską o nazwie FIFA. Gianni Infantino powiedział:

Nowa gra FIFA – FIFA 25, 26, 27 i tak dalej – zawsze będzie najlepszą grą dla każdej dziewczyny czy chłopaka, będziemy mieli wiadomości na ten temat już wkrótce.

Jeśli chodzi o te informacje, bardzo chętnie dowiemy się, kto będzie odpowiedzialny za stworzenie gry. Ciekawie będzie obserwować pojedynek "nowej FIFY" i "prawdziwej FIFY". W ubiegłym roku podobna walka toczyła się pomiędzy FIFA 23 oraz eFootball, czyli PES, który wrócił pod zmienioną nazwą. Zwycięzca tej batalii był tylko jeden. Konami niestety wróciło do domu na tarczy i do tej pory stara się odbudować zaufanie graczy po fatalnej premierze.

Prezes FIFA ponadto potwierdził, że od kolejnego roku FIFA (ta nowa) będzie wydawana co roku. No właśnie. Seria rozpocznie się od gry z numerem 25 w tytule. Oznacza to, że Electronic Arts pod koniec tego roku pojawi się na rynku z nową serią bez właściwie żadnej konkurencji. To idealne środowisko do tego, aby szturmem wedrzeć się na rynek. To właśnie FIFA od FIFY będzie musiała nadrabiać zaległości i gonić piłkarskiego giganta. Oby tylko EA dowiozło tegoroczny projekt i miało w rękawie mocnego asa podczas batalii, która czeka ich za kilkanaście miesięcy.

Zobacz również:

Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać, jednak już teraz widać, że historia tworzy się na naszych oczach. Kolejne miesiące w tej sprawie mogą być niezwykle emocjonujące i intrygujące.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: