FIFA Interactive World Cup - III miejsce Polaka

W ubiegłą sobotę piłkarska reprezentacja Polski przebywała w Berlinie i wzięła udział w kolejnym etapie rozgrywek FIFA Interactive World Cup 2004. 11 grudnia w hali Tempelhof Flughafen rozegrano bowiem ostatni turniej regionalny. Do zaciętej rywalizacji stanęli najlepsi zawodnicy z Austrii, Czech, Niemiec, Polski, Szwajcarii i Węgier. Łącznie w zawodach wzięło udział 450 zawodników.

Interaktywny Puchar Świata FIFA zorganizowany został przez Electronic Arts, FIFA oraz Xbox. Najlepszy gracz tego etapu FIFA Interactive World Cup miał szansę zakwalifikować się do udziału w finale, który zostanie rozegrany 19 grudnia tego roku w Zurychu w Szwajcarii. Reprezentacja Polski została wyłoniona w trakcie Pierwszych, Oficjalnych Mistrzostw Polski EA SPORTS Football 2005, które rozegrano w październiku tego roku na targach Warsaw Game Show. Bartek Piętka, Patryk Hamerlak oraz Kamil Grzybek byli wtedy najlepsi i zarezerwowali sobie prawo do udziału w kolejnych etapach FIFA Interactive World Cup 2004.

Kamil, Patryk oraz Bartek wraz z towarzyszącą im grupą dziennikarzy (Bravo Sport, Imperium Gier oraz Gamebox) spędzili cały weekend w Berlinie. Wraz z najlepszymi zawodnikami z Austrii, Czech, Niemiec, Szwajcarii i Węgier zostali rozstawieni w ten sposób, by nie grać ze sobą w parach. Na początku musieli więc stanąć do rywalizacji z Niemcami, którzy dopiero rozpoczęli udział w rozgrywkach. Początkowe eliminacje podzielono na dwa etapy, podczas których wyłoniono grupę 32 graczy uprawnionych do dalszych rozgrywek.

Podczas eliminacji nie powiodło się niestety Patrykowi Hamerlakowi. Mimo, że wykorzystał dodatkową szansę i zapisał się ponownie do drugiej tury, odpadł, chociaż był zaledwie o krok od zwycięstwa. Z środkowo europejskiej ekipy odpadli również wszyscy zawodnicy z Czech. Do dalszego etapu przeszło tylko dwóch Węgrów i dwóch Polaków (Bartek Piętka i Kamil Grzybek). W dalszej części rozgrywek wyeliminowani zostali zawodnicy z Węgier. Natomiast naszym reprezentantom - Bartkowi Piętce i Kamilowi Grzybkowi - udało się dojść do tury meczów w pierwszej ósemce! Mecze poprzedzające finałowy pojedynek przyciągały coraz większe ilości kibiców. Niestety, w pewnym momencie odpadł Bartek. Oczy Polaków zwróciły się na Kamila Grzybka, który zbliżał się do meczu o pierwsze miejsce, otwierające drogę do Szwajcarii. Udało się! Kamil awansował do ścisłego finału!

Wkrótce rozlosowano pary i do pierwszego meczu przystąpili Kamil oraz Kai Kretschman. Zacięty mecz Arsenal (Kamil) kontra Real zakończył się niestety niekorzystnym dla naszego zawodnika wynikiem 3 do 1. Ostatecznie Kamil Grzybek zajął trzecie miejsce.

Korzystając z okazji pragniemy pogratulować trójce naszych zawodników. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!


Zobacz również