FIFA Interactive World Cup już 6 lutego

Przygotowania do rywalizacji na wirtualnych boiskach nabierają tempa. Już 6 lutego na terenie Areny Ursynów w Warszawie odbędzie się turniej FIFA Interactive World Cup (FIWC), największy wirtualny turniej na świecie na PlayStation 3. W ramach imprezy zobaczymy również pojedynek Drużyny Gwiazd z Legią Warszawa.

Drużyna Gwiazd złożona z czołowych nazwisk polskiego show biznesu już rozpoczęła wspólne ćwiczenia przed zbliżającym się pojedynkiem. Wszyscy zawodnicy podeszli do zadania z dużym zapałem, wiedząc że w zeszłorocznej edycji FIWC Legioniści pokonali poznańskiego Lecha aż 7:1. Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko! Na grudniowym, pierwszym oficjalnym zgrupowaniu drużyny, znani i lubiani przez kilka godzin wspólnie bawili się z padami w rękach emocjonując się każdą strzeloną bramką.

Wszyscy okazali się fanami elektronicznej rozrywki, a niektórzy nawet ekspertami w dziedzinie gry FIFA 10. "Gra na FIWC 2010 przeciwko Legii Warszawa to dla mnie duże wyzwanie. Gram w FIFĘ od 1997 roku i z przyjemnością zmierzę się z profesjonalnymi piłkarzami" zapowiada członek Drużyny Gwiazd, Żora Korolyov. Specjaliści z EA Sports i Sony Computer Entertainment Polska szkolili technikę zawodników, uczyli nowych trików i podpowiadali rozwiązania taktyczne na boisku. Efekty będziemy podziwiać już 6 lutego! "Od grudnia pilnie trenuję, idzie coraz lepiej, ale jeszcze dużo pracy przede mną!" przyznaje inny reprezentant świata rozrywki Przemek Saleta.

FIWC 2010 to nie tylko mecz Drużyny Gwiazd z Legią Warszawa, ale także szansa dla każdego na wyjazd do Barcelony i walkę o 20 000 dolarów. To największy na świecie wirtualny turniej piłkarski obejmujący swoim zasięgiem kilkadziesiąt krajów na wszystkich kontynentach. W pierwszej fazie eliminacji online, zakończonej 18 grudnia minionego roku, wzięło udział aż 400 000 osób z całego świata, sprawdzając się na wirtualnych boiskach gry FIFA 10 za pośrednictwem konsol PlayStation 3.

W rywalizacji online do tej pory obsadzono już 11 miejsc w Wielkim Finale, a następne jedenaście przypadnie kolejnym zwycięzcom. Ponadto dodatkowe miejsca czekają na graczy, którzy okażą się najlepsi na turnieju w Polsce oraz w takich zakątkach świata jak: Australia, Brazylia, Francja, Włochy, Japonia, Dania, Rosja, Republika Południowej Afryki oraz Wielka Brytania. Zwycięzcy spotkają się w maju 2010 roku w Barcelonie i zmierzą o miano mistrza oraz 20 000 dolarów!

Więcej informacji na temat FIFA Interactive World Cup znajduje się na oficjalnej stronie imprezy.