FIFA traci kolejne licencje. Czołowy klub z europy żegna się z serią

Seria gier FIFA od Electronic Arts właśnie straciła kolejną znaczącą licencję. W najnowszej odsłonie cyklu - FIFA 22, nie zobaczymy włoskiego giganta.

pes atalanta

Walka na licencje pomiędzy seriami FIFA i PES (Pro Evolution Soccer) trwa od lat. Choć cały czas to dzieło amerykanów posiada bogatsze portfolio dostępnych klubów, to Konami od kilku lat regularnie "podkrada" rywalom znane marki.

Tak było z Juventusem Turyn, który w serii FIFA możemy poznać jako Piemonte Calcio. Tak też się stało nieco później z klubem AS Roma. W zeszłym miesiącu Konami poinformowało o nawiązaniu ścisłej współpracy z Napoli, a teraz do tego grona dołączyła Atalanta Bergamo - rewelacja ostatnich lat, zarówno na włoskich, jak i europejskich boiskach.

Oznacza to, że fani włoskiego Calcio będą musieli liczyć się z tym, iż nie dane im będzie poprowadzić do boju czołowych ekipy z półwyspu Apenińskiego w nadchodzącej odsłonie cyklu - FIFA 22.

W ramach nowej umowy z Konami, do PES 2022 trafi nie tylko perfekcyjnie odwzorowany skład Atalanty Bergamo, ale również stroje, herb, logo oraz stadion. Warto przy tym podkreślić, że choć z FIFY 22 zniknie Atalanta Bergamo to najprawdopodobniej zostanie zastąpiona fikcyjnym klubem (na wzór Piemonte Calcio), w którym pojawią się prawdziwi zawodnicy zespoły (tego umowa z Konami nie obejmuje).

FIFA 22 nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Na temat tegorocznej odsłony cyklu wiemy jedynie, że powinien zadebiutować w okolicach jesieni.

Zobacz również: Sony chce przenieść PlayStation na smartfony