FILEminimizer PDF 7.0 - oszczędzaj na rozmiarze PDF-ó w

Obszerna biblioteka dokumentów PDF potrafi zająć na dysku sporo miejsca. Pokaźnych rozmiarów załączniki pocztowe obciążają niepotrzebnie łącza i powodują stratę czasu. FILEminimizer PDF zautomatyzuje proces redukcji wielkości PDF-ów i zaoszczędzi nawet 75% miejsca.

Werdykt PC Worlda

Program przeznaczony dla wybranych osób, o specyficznych wymaganiach. Przyda się użytkownikom, którzy mają rozbudowane archiwa dokumentów PDF i często przesyłają załączniki w tym formacie pocztą elektroniczną. Zakres zastosowań aplikacji ogranicza również wysoka, w stosunku do oferowanych funkcji cena oraz integracja z niewielką liczbą programów pocztowych

Zalety

- możliwość kompresji bez zmiany formatu

- wysoki stopień redukcji rozmiaru

- integracja z Outlookiem

Wady

- brak polskiej wersji językowej

- wysoka cena

FILEminimizer PDF to proste narzędzie do optymalizacji dokumentów PDF. Za jego pomocą można kompresować pliki, bez zmiany ich struktury i wyglądu. Sam decydujesz w jakim stopniu zmniejszyć objętość i kosztem których elementów.

FILEminimizer PDF to część większego zestawu narzędzi FILEminimizer Suite. Program koncentruje się jedynie na dokumentach PDF. Korzysta on z autorskiej metody kompresji opracowanej przez producenta. Za jego pomocą można zmniejszyć rozmiar plików PDF nawet o 75%. W czasach gdy Internetowe łącza bywają obciążone, a miejsce na dysku jest na wagę złota to znacząca zmiana. Co ważne zmianie nie ulega format pliku. Kompresja nie polega na archiwizowaniu do formatu ZIP czy RAR, a na zmniejszeniu rozmiarów zawartych wewnątrz obiektów, zdjęć i grafik oraz struktury pliku. Program rozpoznaje każdy rodzaj PDF-ów, bez względu na wersję bądź sposób utworzenia.

Zobacz również:

  • Jak pobrać zdjęcia z dysku Google na dysk twardy? [PORADNIK]

Użytkownik FILEminimizera ma do wyboru kilka wstępnie zdefiniowanych poziomów kompresji. Za pomocą suwaka łatwo określić czy dokument wynikowy ma zawierać niezmodyfikowane obiekty a kompresja obejmować tylko strukturę, czy przeznaczony będzie do wydruku, czy też jedynie do oglądania na ekranie komputera. Dostępny jest także algorytm stratny. W wyniku jego działania dokument znacząco traci na jakości ale ma najmniejsze rozmiary. Jedna z opcji pozwala samodzielnie dobrać stopień redukcji rozmiaru.

FILEminimizer PDF pozwala na hurtową obróbkę danych. Za jednym zamachem zredukujesz rozmiar wielu dokumentów. Pracę ułatwia szybkie narzędzie do wyszukiwania. Umożliwia ono sortowanie i filtrowanie wyników pod względem daty utworzenia i rozmiarów. Filtra nie można jednak zaaplikować na wyniki poszukiwań a jedynie włączyć go przed uruchomieniem tej operacji. Aplikacja obsługuje również metodę przeciągania. Integracja z Outlookiem oraz Lotus Notes pozwala zautomatyzować redukcję rozmiaru załączników przesyłanych za pomocą poczty elektronicznej. Skompresowane pliki możesz także wysłać z poziomu programu. Wystarczy jedno kliknięcie myszą

FILEminimizer PDF nie ma polskiej wersji językowej. Interfejs aplikacji jest jednak na tyle prosty, że nie sprawia to kłopotu. Wariant testowy działa bez ograniczeń czasowych, ale dyskwalifikuje go znak wodny umieszczany w plikach wynikowych. Zasłania on całkowicie spore partie dokumentu.

Cena: 60 euro

Info: FILEminimizer PDF 7.0