FILM VIDEO FOTO 2008

Jak co roku, tuż przed nadejściem kalendarzowej wiosny w Łodzi odbędą się Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego. W dniach 13 - 15 marca 2008 roku będzie można obejrzeć i wypróbować najnowszy sprzęt foto-wideo oraz wziąć udział w wielu przygotowanych przez wystawców warsztatach.

FILM VIDEO FOTO odbędzie się już po raz jedenasty - można więc powiedzieć, że na stałe wpisuje się w kalendarz Międzynarodowych Targów Łódzkich. Impreza uznawana jest za jedno z najważniejszych i największych wydarzeń branżowych jakie mają miejsce w naszym kraju. Jak co roku będzie można odwiedzić stoiska, na których zostaną zaprezentowane najnowsze urządzenia oraz akcesoria fotograficzne i filmowe. Odwiedzający będą mogli nie tylko obejrzeć nowości, ale także osobiście wypróbować sprzęt w działaniu. Niektórzy wystawcy przygotowują w tym celu przylegające do stoisk studia fotograficzne czy nawet wynajmują modelki, co niewątpliwie ułatwia i uprzyjemnia testowanie prezentowanego sprzętu. Na tegorocznych targach nie zabraknie także prezentacji najnowszych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej i cyfrowej obróbki obrazu. Przewidziane są także prezentacje sprzętu do wykonywania wielkoformatowych wydruków.

FILM VIDEO FOTO 2008

Hala wystawowa podczas odbywających się w Łodzi targów FILM VIDEO FOTO

Warsztaty i imprezy towarzyszące

Łódzkie targi zachęcają odwiedzających nie tylko ekspozycją sprzętu czy usług. Tradycją są już imprezy towarzyszące, takie jak warsztaty czy wystawy fotografii. W tym roku organizatorzy zapowiedzieli cykl warsztatów poświęconych między innymi fotografii podwodnej czy storyboardu (obrazkowego scenopisu wykorzystywanego w branży filmowej i reklamowej). Nie zabraknie też prezentacji oprogramowania graficznego - w tym roku zapowiedziano warsztaty przy wykorzystaniu aplikacji Corel i Adobe Photoshop. W planach jest również "PhotoFairGallery" czyli cykl wystaw zorganizowany przez Fundację Edukacji Wizualnej. Został ogłoszony także konkurs fotograficzny pod nazwą "MAGIC HOUR" (szczegóły na stronie organizatora).

Pierwszy dzień dla branżowców

Organizatorzy, kierując się sugestiami wystawców, pierwszy dzień targów (13.03) przeznaczają wyłącznie dla ludzi związanych z branżą. Mają się wówczas odbyć spotkania o charakterze biznesowym. W dwa pozostałe dni targów organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Dokładne informacje o nadchodzącej edycji targów FILM VIDEO FOTO można znaleźć na stroniehttp://www.mtl.lodz.pl/fvf oraz na bloguhttp://fvf.blox.pl/html . Miło jest nam poinformować, że nasza redakcja objęła patronat medialny nad tegoroczną imprezą.