FILM VIDEO FOTO 2008

Jak co roku, tuż przed nadejściem kalendarzowej wiosny w Łodzi odbędą się Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego. W dniach 13 - 15 marca 2008 roku będzie można obejrzeć i wypróbować najnowszy sprzęt foto-wideo oraz wziąć udział w wielu przygotowanych przez wystawców warsztatach.

FILM VIDEO FOTO odbędzie się już po raz jedenasty - można więc powiedzieć, że na stałe wpisuje się w kalendarz Międzynarodowych Targów Łódzkich. Impreza uznawana jest za jedno z najważniejszych i największych wydarzeń branżowych jakie mają miejsce w naszym kraju. Jak co roku będzie można odwiedzić stoiska, na których zostaną zaprezentowane najnowsze urządzenia oraz akcesoria fotograficzne i filmowe. Odwiedzający będą mogli nie tylko obejrzeć nowości, ale także osobiście wypróbować sprzęt w działaniu. Niektórzy wystawcy przygotowują w tym celu przylegające do stoisk studia fotograficzne czy nawet wynajmują modelki, co niewątpliwie ułatwia i uprzyjemnia testowanie prezentowanego sprzętu. Na tegorocznych targach nie zabraknie także prezentacji najnowszych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej i cyfrowej obróbki obrazu. Przewidziane są także prezentacje sprzętu do wykonywania wielkoformatowych wydruków.

FILM VIDEO FOTO 2008

Hala wystawowa podczas odbywających się w Łodzi targów FILM VIDEO FOTO

Warsztaty i imprezy towarzyszące

Łódzkie targi zachęcają odwiedzających nie tylko ekspozycją sprzętu czy usług. Tradycją są już imprezy towarzyszące, takie jak warsztaty czy wystawy fotografii. W tym roku organizatorzy zapowiedzieli cykl warsztatów poświęconych między innymi fotografii podwodnej czy storyboardu (obrazkowego scenopisu wykorzystywanego w branży filmowej i reklamowej). Nie zabraknie też prezentacji oprogramowania graficznego - w tym roku zapowiedziano warsztaty przy wykorzystaniu aplikacji Corel i Adobe Photoshop. W planach jest również "PhotoFairGallery" czyli cykl wystaw zorganizowany przez Fundację Edukacji Wizualnej. Został ogłoszony także konkurs fotograficzny pod nazwą "MAGIC HOUR" (szczegóły na stronie organizatora).

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 17.10.2021]

Pierwszy dzień dla branżowców

Organizatorzy, kierując się sugestiami wystawców, pierwszy dzień targów (13.03) przeznaczają wyłącznie dla ludzi związanych z branżą. Mają się wówczas odbyć spotkania o charakterze biznesowym. W dwa pozostałe dni targów organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Dokładne informacje o nadchodzącej edycji targów FILM VIDEO FOTO można znaleźć na stroniehttp://www.mtl.lodz.pl/fvf oraz na bloguhttp://fvf.blox.pl/html . Miło jest nam poinformować, że nasza redakcja objęła patronat medialny nad tegoroczną imprezą.