FILM VIDEO FOTO 2008

Jak co roku tuż przed nadejściem kalendarzowej wiosny w Łodzi odbędą się Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego. W dniach 13-15 marca będzie można obejrzeć i wypróbować najnowszy sprzęt foto-wideo oraz wziąć udział w wielu przygotowanych przez wystawców warsztatach.

FILM VIDEO FOTO odbędzie się już po raz jedenasty, można więc powiedzieć, że na stałe wpisuje się w kalendarz Międzynarodowych Targów Łódzkich. Impreza uznawana jest za jedno z najważniejszych i największych wydarzeń branżowych w naszym kraju. Jak co roku, zostaną zaprezentowane najnowsze urządzenia oraz akcesoria fotograficzne i filmowe. Odwiedzający będą mogli nie tylko obejrzeć nowości, ale także osobiście wypróbować sprzęt. Niektórzy wystawcy przygotowują w tym celu przylegające do stoisk studia fotograficzne czy nawet wynajmują modelki, co niewątpliwie ułatwia i uprzyjemnia testowanie. Na tegorocznych targach nie zabraknie także prezentacji najnowszych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej i cyfrowej obróbki obrazu. Przewidziane są prezentacje sprzętu do druku wielkoformatowego.

Warsztaty i imprezy towarzyszące

Łódzkie targi zachęcają odwiedzających nie tylko ekspozycją sprzętu czy usług. Tradycją są już imprezy towarzyszące, takie jak warsztaty czy wystawy fotografii. Tym razem organizatorzy zapowiedzieli cykl warsztatów między innymi fotografii podwodnej czy storyboardu (obrazkowego scenopisu, stosowanego w branży filmowej i reklamowej). Nie zabraknie też prezentacji oprogramowania graficznego - zapowiedziano warsztaty z wykorzystaniem Corela i Adobe Photoshopa. W planach jest również PhotoFairGallery, czyli cykl wystaw zorganizowany przez Fundację Edukacji Wizualnej. Ogłoszono konkurs fotograficzny pod nazwą MAGIC HOUR (szczegóły na stronie organizatora).

Pierwszy dzień dla branżowców

Kierując się sugestiami wystawców, pierwszy dzień targów przeznaczono wyłącznie dla ludzi związanych z branżą. Mają się wówczas odbyć spotkania o charakterze biznesowym. Na dwa pozostałe dni organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Dokładne informacje o nadchodzącej edycji targów FILM VIDEO FOTO można znaleźć na stronie www.mtl.lodz.pl/fvf oraz w blogu http://fvf.blox.pl/html. Miło nam poinformować, że nasza redakcja objęła patronat medialny nad tegoroczną imprezą.