FILM VIDEO FOTO 2009 - relacja z imprezy

W ubiegłym tygodniu, między 2 a 4 kwietnia odbyły się Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video - dwunasta edycja łódzkich targów FILM VIDEO FOTO.

Na targach zaprezentowało swoją ofertę 150 firm z kraju i zagranicy, w tym największe firmy obecne na polskim rynku: OLYMPUS, SONY, SAMSUNG , K-CONSULT, CANON, EPSON czy ALSTOR. W czterech halach można było obejrzeć między innymi sprzęt i akcesoria foto-wideo. Odwiedzający mogli osobiście obejrzeć i przetestować setki aparatów cyfrowych, obiektywów, studyjny sprzęt oświetleniowy, kioski do samodzielnego zamawiania zdjęć, oprogramowanie i sprzęt komputerowy przeznaczony do obróbki obrazu. Nie zabrakło też takich produktów jak statywy, plecaki i torby, ramki i albumy do zdjęć czy akcesoriów do kamer wideo.

FILM VIDEO FOTO 2009 - relacja z imprezy

Jedna z hal, w których odbyły się tegoroczne targo FILM VIDEO FOTO

FILM VIDEO FOTO 2009 - relacja z imprezy

Na Targach można było wypróbować sprzęt fotografując modelki na przygotowanych przez wystawców scenach.

FILM VIDEO FOTO 2009 - relacja z imprezy

Atrakcje dla tysięcy zwiedzających

Targi wzbudziły spore zainteresowanie zarówno wśród osób związanych z branżą foto i wideo w całej Polsce jak i coraz liczniejszego w naszym kraju grona fotoamatorów. W tym roku ekspozycję odwiedziło ponad 13 000 osób. Tak, jak zapowiadaliśmy atrakcji nie brakowało. Prócz odwiedzenia stoisk wystawców można było wziąć udział w wielu warsztatach, obejrzeć wystawy fotografii oraz uczestniczyć w spotkaniach ze znanymi fotografami.

FILM VIDEO FOTO 2009 - relacja z imprezy

Nie samym sprzętem Targi żyły - nie brakowało wystaw fotografii

Jako, że pogoda w tym roku dopisała, udało się zrealizować plenerowy pokaz fotografowania i filmowania z powietrza - nad widzami wznosiły się zdalnie sterowane modele helikopterów z zainstalowanym osprzętem foto-wideo.

FILM VIDEO FOTO 2009 - relacja z imprezy

Wystawcy uznali, że prócz kobiet, wdzięcznymi obiektami zainteresowania fotoamatorów będą też samochody. Szczególnie te z duszą.

Produkty na medal

Jak co roku, na Targach przyznano medale oraz nagrody za szczególnie wyróżniające się produkty. Konkurs podzielono na dwie grupy produktowe - foto i wideo.

W grupie foto przyznano 3 medale FILM VIDEO FOTO 2009. Otrzymały je firmy: KSK DYSTRYBUCJA Sp. z o.o. (dystrybutora marki WACOM) za tablet piórkowy Wacom Intuos 4, SONY POLAND Sp. z o.o. za aparat cyfrowy Sony Cyber-shot DSC-HX1 oraz ponownie SONY POLAND Sp. z o.o. za cyfrową lustrzankę Sony A900

Jury konkursowe przyznało także dwa wyróżnienia. Otrzymały je firmy: OLYMPUS POLSKA Sp. z o.o. za lustrzankę cyfrową OLYMPUS E-620 oraz P.H.U. FOTO-NOVA Sp. z o.o. za pióro czyszczące SensoKlear SK-1 do matryc aparatów cyfrowych

W grupie wideo przyznano również 3 medale. Otrzymały je firmy: SONY POLAND Sp. z o.o. za kamerę profesjonalną XDCAM EX PMW-EX3, ALSTOR Sp.J. za broadcastowy monitor do postprodukcji filmowej CG232W oraz UNITRONIC Janusz Dybowski za UniDolly - motion control (medal za najlepszy produkt polski)

Tak, jak w grupie produktów foto przyznano także wyróżnienia dla: Studiotech Poland Sp. z o.o. (dystrybutora firmy WorldIXI Polska S.A.) za Wirtualne Studio ixiVS, Professional Market (dystrybutora marki JVC Professional) za kamerę JVC Professional GY-HM700 ProHD, SONY POLAND Sp. z o.o. za kamerę wideo HDR-XR520VE, KSK DYSTRYBUCJA Sp. z o.o. (dystrybutora marki Sony Creative Software) za zaawansowany system edycyjny Sony Vegas Pro 8 + DVD Architect 5, oraz BEiKS BiK Machulski Sp.J. (dystrybutora marki Canopus Co., Ltd) za Edius 5.0

FILM VIDEO FOTO 2009 - relacja z imprezy

W salach seminaryjnych odbywały się warsztaty i szkolenia

Patronat honorowy nad targami sprawował Prezydent Miasta Łodzi, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Klub Fotografii Prasowej SDP oraz Krajowy Cech Fotografów. PC World po raz kolejny znalazł się w gronie patronów medialnych imprezy.

FILM VIDEO FOTO 2009 - relacja z imprezy

Można było wypróbować sprzęt raczej niedostępny fotoamatorom

Trzynasta edycja Targów FILM VIDEO FOTO odbędzie się w przyszłym roku w dniach 25 - 27 marca.