FLRec - uniwersalny rejestrator dźwięku dla Linuksa

Krótko po tym jak wykryto krytyczny błąd programu FLRec w wersji 0.11.1, ukazało się jego nowe wydanie aktualizacyjne, 0.12. Oprócz poprawiania stabilności narzędzia zmodyfikowano również jego interfejs.

FLRec

FLRec

FLRec 0.12 to funkcjonalny rejestrator dźwięku dla systemów Linux. Jego zaletą jest szybkość działania, łatwa obsługa i niezależność od jakichkolwiek środowisk graficznych. Program do pracy wykorzystuje narzędzie o nazwie sox. Pozwala on na kodowanie dźwięku ze źródła w formacie WAV, MP3, ogg-vorbis i ECC. Plik wyjściowy jest bezpośrednio zapisywany na dysku twardym. Aplikacja wyróżnia się niedostrzegalnym opóźnieniem spowodowanym kompresją danych. Początkowo był to projekt o charakterze prywatnym, szybko jednak został udostępniony internautom. Z czasem ulepszono go na tyle, że z łatwością konkuruje z rejestratorami zawartymi w takich pakietach jak Gnome czy KDE.

Pobierz plik

FLRec 0.12 zawiera dobrze zaprojektowany interfejs graficzny, na który składa się okno główne, okno ustawień i okno efektów. Wersja 0.12 wprowadziła poprawkę, która uchroni użytkownika przed krytycznym zatrzymaniem aplikacji. Dodatkowo, interfejs graficzny uległ małej modernizacji. Dodano komendę "-m", która wypisuje wszystkie komunikaty rejstratora. Więcej o możliwościach tego narzędzia można odnaleźć na stronie producenta.