FPD International 2008: CPT szykuje prezentację ekologicznych paneli LCD

Na mających się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu targach FPD International 2008 (Yokohama, Japonia) firma Chunghwa Picture Tubes (CPT) - duży tajwański producent paneli LCD - zaprezentuje cechujące się niewielkim poborem mocy urządzenia.

Chunghwa Picture Tubes (CPT) zamierza zaprezentować podczas targów kilka ekologicznych rozwiązań. Przedstawi cechujące się obniżonym poborem mocy panoramiczne (proporcje boków - 16:9) panele LCD wśród których znajdą się zarówno modele przeznaczone na rynek komputerów przenośnych, jak i urządzenia, które

znajdą zastosowanie przy produkcji monitorów (dwa panele o przekątnej wynoszącej 18,5 oraz 21,5 cala) oraz telewizorów (32- i 37-calowe panele). Na stoisku firmy zagości również notebookowy 15,4-calowy ekran LCD, który dzięki zastosowaniu podświetlenia diodami LED, wolny będzie od rtęci.

Warto też wspomnieć, że - z myślą o ekologii - tajwański producent postanowił zmienić również sposób dostarczania swoich produktów - pakowane one są w kartony, które wyprodukowano w 70 procentach z makulatury.