FRITZ!X USB centralka i modem ISDN

Firma AVM wprowadza na rynek nową wersję FRITZ!X USB centralki połączonej z modemem ISDN. Do urządzenia dołączone jest oprogramowanie ISDNWatch, które ma na celu filtrowanie wychodzących i przychodzących rozmów telefonicznych.

FRITZ!X USB

FRITZ!X USB

ISDNWatch umożliwia użytkownikowi blokowanie połączeń "do" i "od" zarówno dla pojedynczych numerów telefonicznych jak i dla całych grup numerów. Blokowane są nie tylko połączenia wykonywane za pośrednictwem komputera, ale również innych analogowych urządzeń podłączonych do centralki.

FRITZ!X USB zużywa ok 3W energii. Nowy produkt obsługuje standard zarządzania energią ACPI, oraz funkcję PC Wake-up. Oznacza to że jeśli komputer podłączony do urządzenia działa w "stanie gotowości"- oszczędzając energię elektryczną - może zostać uruchomiony w momencie otrzymania połączenia, by odebrać przychodzące faksy, czy zarejestrować pliki dźwiękowe.

Dodatkowo możliwe jest przeprowadzanie bezpłatnych wewnętrznych konferencji za pośrednictwem analogowych telefonów podłączonych do centralki. FRITZ!X USB potrafi również przesyłać informacje o opłatach na jedno z urządzeń podłączonych do centralki. Możliwe jest również wysyłanie za pośrednictwem centralki wiadomości tekstowych UUS.

Oczywiście z urządzenia można korzystać tak samo jak ze zwykłego modemu ISDN. Centralka jest podłączana do komputera za pośrednictwem portu USB.

Tak jak wszystkie produkty AVM, nowa wersja FRITZ!X USB jest sprzedawana wraz z pięcioletnią gwarancją. Urządzenie jest dostępne w cenie 559 zł + VAT


Zobacz również