FSC Celsius H210

Ten notebook robi wrażenie. Parametry i jakość wyświetlanego obrazu przyprawią o zawrót głowy niejednego grafika.

Ten notebook robi wrażenie. Parametry i jakość wyświetlanego obrazu przyprawią o zawrót głowy niejednego grafika.

Celsius H210 ma parametry solidnej stacji graficznej. Testowany przez nas model miał procesor Intel Pentium 4 M 2 GHz i 1 GB pamięci RAM. Szybkością i stabilnością pracy nie ustępował komputerom stacjonarnym.

Największe wrażenie robi jednak 15-calowy wyświetlacz o zawrotnej rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli. Jakość i ostrość wyświetlanego obrazu jest fantastyczna, bardzo dobrze odwzorowuje kolory - czernie są głębokie. Ekran zabezpieczony jest dobrze przed uszkodzeniami. Niestety, nie udało się przygotować go do pracy w pełnym słońcu (zbyt słaby kontrast). Dopełnieniem bardzo dobrego ekranu jest wydajna karta graficzna ATI Mobility FireGL V3200 ze 128 MB pamięci.

FSC Celsius H210
Komputer świetnie nadaje się do prac multimedialnych w terenie (bateria wytrzymuje od 4 do 5 godzin, w zależności od charakteru wykonywanej pracy). Montaż filmów ułatwi wbudowany interfejs FireWire (małe gniazdo). Zdjęcia z karty pamięci flash Secure Digital (SD) będzie można odczytać we wbudowanym czytniku (do różnych standardów będzie konieczne zastosowanie odpowiedniej przejściówki do portu PC Card). Spośród innych portów warto wymienić cztery gniazda USB i wyjście S-Video. Do komputera dołączony jest mały replikator portów, dodatkowo wyposażony w cyfrowe gniazdo DVI-D.

Niestety, komputer nie ma liniowego wejścia audio, przez co nie będzie można pozyskać dźwięku do montażu, np. z dyktafonu (chyba żaden notebook nie ma takiego gniazda). Głośnikom wciąż jeszcze trochę brakuje basów, choć odwzorowanie dźwięku jest bardzo dobre.

produkt: Celsius H210

producent: Fujitsu Siemens

cena: 13 500 zł

konkurenci: Dell, HP, LG, IBM

kontakt:http://www.fujitsu-siemens.com.pl

za:

Replikator portów, bardzo dobry wyświetlacz, relatywnie niska cena.

przeciw:

Brak wejścia liniowego audio.