FX Abita z potężną chłodziarką

Abit zaprezentował nowe karty graficzne wyposażone w procesory NVidia GeForce FX5600 i 5600 Ultra. Najciekawsze modele wyposażono w bardzo zaawansowane układy chłodzenia OTES.

FX Abita z potężną chłodziarką

Pełna oferta kart Abita serii FX 5600 przedstawia się następująco: Siluro FX5600 Ultra OTES, Siluro FX5600 OTES i Siluro FX5600 DT (dostępne w wersjach ze 128 i 256 MB RAM).

OTES to system chłodzenia zapewniający niższą temperaturę pracy, a co za tym idzie lepsze możliwości przetaktowania procesora i pamięci na karcie niż w modelach standardowych. W przypadku Siluro FX5600 OTES i Ultra OTES inżynierowie Abita zmniejszyli poziom generowanego w trakcie pracy hałasu do 25 decybeli. Taka wartość oznacza, że karta generuje minimalny hałas.

FX Abita z potężną chłodziarką

Nowością w systemie chłodzenia jest Visor. Dzięki zastosowanemu materiałowi (aluminium) oraz specjalnej strukturze wewnętrznej ciepło jest odbierane od CPU znacznie efektywniej, a na dodatek odprowadzane ze znacznie większej powierzchni niż w modelach zbudowanych wg. referencyjnych projektów NVidii.