Fable 3 na PC - jak wielki RPG spisuje się na pecetach?

Fable 3 na konsolę Xbox 360 ukazało się w październiku ubiegłego roku. Teraz tytuł ten wkracza na komputery osobiste. Jak hitowy RPG poradzi sobie na tradycyjnych pecetach? Czy są jakieś problemy związane z portem tej produkcji z konsoli Microsoftu?

Doskonałym wstępem do historii przedstawionej w Fable 3 jest film prezentujący uciekającego kurczaka. Zwierzak gna przez zatłoczone ulice, omija kolejne niebezpieczeństwa i pokonuje piętrzące się przed nim przeszkody. Przyświeca mu tylko jeden cel: wolność.

Zwiastun Fable 3 ma znaczenie metaforyczne - ludność Albionu jest uciskana i marzy o wolności. Na każdym kroku czają się strażnicy, którzy nie zawahają się zabić każdego, kto im się sprzeciwi. Społeczeństwo czeka więc na godnego władcę, na kogoś kto poprowadziłby Albion ku świetności i chwale. Czekają... właśnie na Ciebie.

Posiadacze pecetów wyglądali Fable 3 siedem długich miesięcy. Czy zatem fakt, iż posiadacze konsoli Xbox 360 byli pierwsi, został im wynagrodzony? W pewnym sensie na pewno tak.

Fable 3 na PC posiada bowiem wszystkie opcje dodatkowe jakie zostały zaimplementowane jedynie w limitowanej edycji kolekcjonerskiej. Co więcej, do rąk graczy trafiła także dodatkowa zawartość wszystkich wydanych do tej pory pakietów DLC.

Mamy więc nowe questy, lokacje, tryb hardcore, unikalny strój dla naszego bohatera czy też możliwość wyświetlania obrazu w trybie 3D.