Fabryka filmów Flash dla Macintoshy

Firma Wildform, produkująca oprogramowanie medialne dla Internetu, wydała Flix -pierwsze narzędzie do kodowania filmów Flash działające w systemach Mac OS oraz SWfX- program do tworzenia animowanych tekstów w formacie .SWF także w wersji dla platformy Apple.

Firma Wildform zaprezentowała dwa narzędzia współpracujące z systemami Mac OS (włącznie z Mac OS X): Flix służący do konwertowania cyfrowych filmów wideo do formatu Shockwave Flash oraz SWfX przeznaczony do tworzenia animowanych tekstów flashowych. Flix umożliwia tworzenie strumieniowych przekazów wideo dla ponad 96% przeglądarek internetowych bez konieczności pobierania plików na dysk przez odbiorców. Według szefa Wildform Jonathana Blanka, Flix oprócz konwersji plików wideo dowolnego formatu do standardu Shockwave Flash, pozwala także wprowadzać do filmu odnośniki, tworzyć 'wideo-banery' i 'wideo-listy' oraz wprowadzać większe pliki filmowe jako zintegrowane obiekty do dokumentów HTML.

Z kolei program SWfX wydany dla pecetów w lipcu 2000, to narzędzie do prostego tworzenia animowanych tekstów w formacie .SWF: polega w praktyce na wprowadzeniu tekstu, wybraniu i modyfikacji żądanego efektu i zapisaniu pliku w formacie Shockwave Flash. Zarówno Flix for Mac, jak i SWfX for Mac to wersje 'Carbonized' zaprojektowane dla Mac OS X, które pracują także w systemach Mac OS 8.6 i 9.x (z zainstalowanym rozszerzeniem CarbonLib), co czyni z Wildform pierwszą firmę oferującą oprogramowanie do produkcji flashowych prezentacji dla Mac OS. Makowy Flix kosztuje 99 USD, a SWfX został wyceniony na 25 USD.

http://www.wildform.com


Zobacz również