Fabryka strumieni z Pinnacle

Firma Pinnacle wydała StreamFactory, narzędzie do kodowania strumieniowego wideo przechwytujące materiały wideo w różnych formatach i konwertujące je w czasie rzeczywistym do strumieni Real albo Windows Media.

Firma Pinnacle wydała StreamFactory, narzędzie do kodowania strumieniowych mediów przechwytujące materiały wideo z różnych formatów i konwertujące je w czasie rzeczywistym do strumieni Real i/lub Windows Media.

Urządzenie mieści się w małym, szarym pudełku, które można swobodnie nosić przy sobie, w przeciwieństwie do innych strumieniowych koderów opartych na stacjach roboczych. StreamFactory pobiera pliki do kodowania przez port Ethernet, ale wyposażone jest także w porty do konwencjonalnego przechwytywania materiałów wideo i audio. Urządzenie obsługuje wideo formaty SDI, Y/C, YUV i 'composite' wideo oraz formaty cyfrowego audio AES/EBU i analogowe audio stereo.

StreamFactory wykorzystuje technologię ASIC, która według przedstawicieli firmy zapewnia szybkość kodowania 1,5GB na sekundę, zaopatrzona jest w przenośny dysk twardy o pojemności 20GB i nagrywarkę CD. Kontrola nad pracą urządzenia odbywa się przy pomocy sieci Ethernet poprzez przypominający przeglądarkę interfejs.

Cena za podstawową konfigurację StreamFactory wynosi 8,120 GBP.

www.pinnaclesys.com


Zobacz również