Fabuła shootera Raid over the River

Polska grupa developerska Nibris, znana między innymi z planów realizacji gotyckiego horroru Sadness na konsole Nintendo Wii uchyliła rąbka tajemnicy związanej z fabułą ich najnowszego projektu - Raid over the River DS.

Fabuła shootera Raid over the River
RotR będzie przedstawicielem vertical shooter, a jednocześnie pierwszą częścią serii (druga ma by realizowana na platformę Nintendo Wii).

Autorzy obiecują, że tytuł będzie się znacząco różnił od wszystkich dotychczasowych shooterów i wprowadzi nową jakość do gatunku.

Scenariusz jak na przedstawiciela tego gatunku jest faktycznie bardzo rozbudowany. Tło fabularne obejmuje przestrzeń niemal 3000 lat i aż sześć wymiarów pokrewnych Ziemi. Fabuła ma być także nieliniowa.

Wszystko rozpoczyna się gdy archeolodzy odkrywają w Peru artefakt nieznanego pochodzenia. Zapisana w nim wiedza umożliwia podróże w czasie - jednak dość specyficzne.

Zgodnie z teorią Deutscha-Everetta opisująca paradygmat "temporalystki", podróże we własną linie czasową są niemożliwe. Można jednak udać się w przeszłość lub przyszłość Ziemi z innego wymiaru i obserwować jak tam potoczyła się historia ludzkości.

Dzięki tym sensacyjnym odkryciom powstaje TARPA - Temporal Advanced Research Projects Agency, której zadanie polega na badaniu innych wymiarów, oraz zapobieganiu zagrożeń z nich płynących.

Gracz wcieli się w agentkę Carrie Collins (29 lat) która jest pilotem w powietrznej grupie uderzeniowej oddziałów szybkiego reagowania TARPY.

Przygoda rozpoczyna się w momencie gdy na Ziemi otwiera się tunel z którego wylatują jednostki zwiadowcze z innego wymiaru czasowego. Fabuła oscyluje wokół sił zmieniających w bliżej nieznanym celu linie czasowe innych światów.

W czasie wykonywania misji gracz będzie zmuszony do precyzyjnego wykonywania wszystkich poleconych mu zadań, zawierania nieoczekiwanych sojuszów oraz dokonywania wyborów które zaważą na przyszłości bohaterki i losach wszystkich wymiarów.

Planowana data wydania gry to pierwsze półrocze 2007 - czekamy z niecierpliwością!