Face ID w iPhone 13 rozpozna nas nawet w maseczce i zamglonych okularach?

Apple rozpoczęło testowanie nowej technologii Face ID. Już niedługo będziemy mogli odblokować iPhone'a w maseczce i okularach!

Fot. frontpagetech.com/Ian Zelbo

Brzmi surrealistycznie? Bo trochę takie jest. Nie zmienia to jednak faktu, że, zdaniem źródła portalu frontpagetech.com, Apple prowadzi już dosyć zaawansowane testy swojej nowej technologii.

Póki co, na potrzeby testów gigant z Cupertino stworzył specjalne nakładki dla obecnych na rynku iPhone'ów 12, aby nie dawać pracownikom i osobom zaangażowanym w testy urządzenia, które oficjalnie jeszcze się nie pojawiło. W obudowie, którą możecie zobaczyć poniżej, znajduje się jednak zestaw aparatów, który do złudzenia przypomina ten, który pojawił się w plikach CAD iPhone'a 13. Na zdjęciach możemy dostrzec, że aparat umieszczony został po lewej stronie całego układu.

Zobacz również:

  • Aktualizujesz system do iOS 15? Nie będziesz mógł nigdzie zadzwonić!
  • Apple chce wykorzystać iPhone'y do wykrywania autyzmu dziecięcego
  • Korzystasz z iCloud? O tej zmianie Apple nie uprzedziło
Face ID w iPhone 13 rozpozna nas nawet w maseczce i zamglonych okularach?

Fot. frontpagetech.com/Ian Zelbo

Czym w ogóle jest testowany sprzęt? Apple stara się zaadaptować do wciąż obecnej pandemii koronawirusa i ułatwić nieco życie użytkownikom swoich smartfonów. Gigant z Cupertino testuje nowe rozwiązania, dzięki którym Face ID będzie w stanie rozpoznać twarz posiadacza telefonu nawet wtedy, kiedy ten będzie miał założoną maseczkę oraz ciemne, lub zamglone okulary!

Co prawda Apple już jakiś czas temu starało się obejść obowiązek noszenia maseczek. Producent umożliwił użytkownikom odblokowanie telefonu poprzez zegarek Apple Watch, jednak wzbudziło to pewne wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa takiego rozwiązania.

Face ID w iPhone 13 rozpozna nas nawet w maseczce i zamglonych okularach?

Fot. frontpagetech.com/Ian Zelbo

Na potrzeby badań pracownicy proszeni są o ustawienie Face ID bez założonych maseczek. Dopiero w trakcie testu sprawdzają oni jak nowy system radzi sobie z rozpoznaniem ich zasłoniętych twarzy. Apple stara się także zaradzić problemowi zamglonych okularów, który wśród osób noszących okulary i maseczkę jednocześnie jest bardzo uciążliwy. W prowadzonych testach sprawdzana jest możliwość rozpoznania nas przez Face ID w takiej właśnie sytuacji. Testy przeprowadzano w różnych warunkach: w pomieszczeniach i na zewnątrz oraz wykorzystywano wiele modeli okularów oraz maseczek.

Źródła portalu nie ustaliły ze stuprocentową pewnością, czy testowane rozwiązanie będzie dostępne już w iPhone 13, biorąc pod uwagę jak krótki czas dzieli te testy od spodziewanej premiery nowego smartfona. Warto jednak zauważyć, że obudowy i układ aparatów w nich umieszczonych pokrywa się z układem, który ma być obecny w iPhone 13. Grafiki, które możecie zobaczyć, zostały stworzone w oparciu o prototypy, które wykorzystywane są w testach.

Źródło: frontpagetech.com