Facebook: 13-letnia dziewczynka zatrzymana za "terrorystyczną" wiadomość

W Południowej Karolinie 13-letnia dziewczynka została zatrzymana przez policję za wiadomość przesałaną na Facebooku.

Facebooka powinniśmy traktować, jak publiczne medium i pamiętać o pewnych zasadach, gdyż w przeciwnym wypadku, o czym przekonało się już wiele osób, może się to dla nas bardzo źle skończyć.

Najświeższy przykład tego typu zachowań pochodzi z Południowej Karoliny. 13-letnia uczennica Chesterfield Ruby Middle School przesłała za pomocą Facebooka wiadomość do 20-letniej znajomej, w której napisała, że zamierza wysadzić w powietrze swoją szkołę.

Ktoś jednak zobaczył tę wiadomość i poinformował lokalne władze, które potraktowały sprawę bardzo poważnie. W wyniku przeprowadzonej szybko akcji policja zatrzymała małoletnią "terrorystkę", natomiast potencjalnie zagrożona szkoła została przeszukana przez odpowiednio przeszkolone psy w poszukiwaniu ładunków wybuchowych, których, co nie jest niczym zaskakującym, nie znalazły.

Z jednej strony cała ta akcja z pewnością była mocno przesadzona. Z drugiej pamiętać jednak należy, że na decyzję osób odpowiadających za jej podjęcie z pewnością miały wpływ niedawne tragiczne wydarzenia w Newtown, gdzie szaleniec zabił 20 dzieci.


Zobacz również