Facebook Czat bez wsparcia dla IE6

Facebook ogłosił, że w najbliższym czasie przestanie wspierać usługę Czat dla Internet Explorera 6. Portal społecznościowy planuje poprawić stabilność swojej usługi kosztem współpracy ze starą przeglądarką.

Usługa Czat przestanie się pojawiać w IE6 już od 15 września. Właśnie tego dnia Microsoft planuje udostępnić pierwszą wersję beta Internet Explorer 9. Nie wiadomo czy to celowe zagranie, ale na pewno wyraźny sygnał od Facebooka, że skoro firma z Redmond promuje już dużo nowszy produkt to ich decyzja nie powinna wydawać się szokująca.

Facebook argumentuje swoje posunięcie licznymi skargami od użytkowników korzystających z Czatu. Funkcja ta potrafi zachowywać się niestabilnie, a czasem wręcz zawiesić się całkowicie.

Zobacz również:

  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce
  • Uwaga! Fałszywe usługi ChatGPT to oszustwo, które może Cię drogo kosztować

Na łamach oficjalnego blogu Facebook informuje o ciągłych pracach nad poprawą działania Czatu. W najbliższych tygodniach usługa ta ma zostać po raz kolejny usprawniona, niestety kosztem współpracy ze starymi przeglądarkami.

Facebook tłumaczy, że najnowsze zmiany ciężko byłoby zaimplementować poprawnie w przeglądarkach starego typu, ze względu na duży postęp technologiczny jaki zaszedł od czasów ich świetności. Gdyby portal uparł się na wspieranie IE6 możliwe, że ucierpieli by na tym użytkownicy nowszych wersji przeglądarki Microsoftu oraz produktów innych firm. Stąd też decyzja o oficjalnym wycofaniu wsparcia dla ciągle popularnego Internet Explorera 6.

Sam Microsoft pewnie nie zgodziłby się z tą argumentacją. Firma jakiś czas temu ogłosiła, że będzie wspierać IE6 co najmniej do kwietnia 2014 roku. Oczywiście Microsoft namawia swoich użytkowników do korzystania z nowszych produktów firmy, ale ciągle duża część pozostaje wierna starej przeglądarce.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: