Facebook HACK - Wikary.pl oszukiwał internautów

Klon serwisu Demotywatory, Wikary.pl, wykorzystywał nieuczciwe oprogramowanie, aby zwiększyć liczbę fanów na Facebooku. Fanpage serwisu utonął właśnie w negatywnych komentarzach.

Wikary.pl wykorzystał nieuczciwy skrypt Fanscript PRO, aby zwiększyć liczbę fanów na Facebooku.

Polecamy:

Zobacz także:

Więcej informacji:

Pewien internauta zauważył, że jest fanem Wikary.pl na Facebooku, choć nigdy nie "polubił" tego serwisu. Jak się okazało, został wciągniety do bazy miłośników serwisu przez złośliwe oprogramowanie.

Fanscript PRO, czyli hakerski sposób na fanów na Facebooku

Jak poinformował branżowy blog NaFejsie.pl, strona ze śmiesznymi obrazkami użyła skryptu Fanscript PRO, który kupić można m.in. na Allegro.

Zobacz również:

  • Facebook - jak usunąć konto?

Jak działa ten program? Zacytujmy twórców: "Skrypt generuje ukryty przycisk Lubię To, który jest powiązany z kontem na Facebooku. Przycisk ten jest aktywny przez ilość sekund zdefiniowaną w ustawieniach skryptu. Gdy użytkownik odwiedzający twoją stronę WWW kliknie w tym czasie gdziekolwiek na stronie, zostanie w tle dodany do FANÓW".

Czy ktoś spodziewał się, że z takiego rozwiązania skorzysta strona oglądana przez około 500 tys. internautów miesięcznie? Cała sprawa dość szybko pojawiła się na Wykopie, gdzie w mig przedostała się na sam szczyt strony głównej.

Wikary.pl nie komentuje całej sprawy, ale usunął już fanscript ze swojej strony. Zobacz fanpage i przekonaj się, że mniej fanów znaczy czasem lepiej.