Facebook Home nie znalazł uznania w oczach użytkowników

Udostępniona przez Facebooka aplikacja Facebook Home nie przypadła do gustu użytkownikom. Obecnie jej ocena w sklepie Google jest na bardzo niskim poziomie.

12 kwietnia Facebook udostępnił nową aplikację o nazwie Facebook Home, która pozwala na głębszą integrację wybranych smartfonów z Androidem z globalną społecznością. Co interesujące, wkrótce okazało się, że można ją jednak zainstalować także na innych urządzeniach niż te, które znalazły się na zaprezentowanej przez Zuckerberga liście.

Najważniejsze pozostaje jednak pytanie, jak nowa propozycja Facebooka została przyjęta przez mobilnych internautów?

Okazuje się, że bardzo słabo. W momencie pisania tego tekstu otrzymana przez nią średnia ocen w sklepie Google Play wynosi bowiem zaledwie 2,3 gwiazdki, co stanowi bardzo słaby wynik w porównaniu do aplikacji Facebook (3,6 gwiazdki) i Facebook Messenger (4,4 gwiazdki). Ponadto, co bardzo istotne, aż 1919 z 4049 oceniających osób przyznało tylko jedną gwiazdkę.

Oznacza to więc, że ogromna część osób instalujących nową aplikację doszła do wniosku, iż rezygnacja z własnego ekranu domowego na rzecz "facebookowego" jest dla nich nie do przyjęcia. Ponadto otrzymaliśmy też dowód na to, że wprowadzenie na rynek przez Facebooka własnego smartfona byłoby raczej błędem.