Facebook Messenger będzie aplikacją na Windows i Mac

Facebook ogłosił szereg zmian i usprawnień swojego komunikatora, a także plany opublikowania go jako samodzielnej aplikacji na systemy MacOS i Windows.

Facebook zapowiedział zmiany podczas konferencji deweloperów F8, ale nieco wcześniej zdradziła je francuska strona iGeneration. Miało to miejsce na jej profilu. Informacja ta była wyciekiem i szybko została zdjęta, ale powróciła po konferencji, już jako potwierdzona przez samego marka Zuckerberga wiadomość. Aplikacja ta nie pojawi się wcześniej, niż na jesieni. Ma mieć te same funkcje, co smartfonowa, umożliwiać odbieranie informacji ze wszystkich urządzeń, a także wygodne dzielenie się treściami. Messenger Desktop - bo taka będzie oficjalna nazwa - to także rozmowy wideo. W celu bezpieczeństwa wszystkie przesyłane informacje mają być szyfrowane.

Facebook Messenger będzie aplikacją na Windows i Mac

Użytkownicy Messengera na telefonach również mogą mieć powody do zadowolenia - aplikacja będzie miała na nowo napisany kod, dzięki czemu powinna działać sprawniej, a plik instalacyjny mieć mniejszy rozmiar. Nazwa kodowa nowej wersji komunikatora to "Lightspeed" - ma oddawać szybkość działania po renowacji. Zmiany mają być wprowadzane stopniowo, a wymiana obecnego komunikatora na nowszą wersję zakończyć w 2020 roku.

Zobacz również:

  • Facebook Messenger - czy da się używać bez konta na Facebooku?
  • Zaostrzenie prywatności na iOS nie zadziałało na Facebooka!