Facebook Messenger doczekał się własnej strony

Komunikator Facebooka znajduje się na milionach urządzeń mobilnych, ale zdaniem firmy to jeszcze za mało. Dlatego też ruszyła całkowicie osobna strona, na której znajduje się sam komunikator - bez osi czasu i innych elementów.

Idea powstania strony jest taka sama jak i w przypadku wydania osobnego komunikatora dla urządzeń mobilnych. Ma służyć wyłącznie komunikacji bez innych elementów znanych z tej globalnej sieci społecznościowej. Jak na razie jest to strona dostępna tylko dla węższej grupy użytkowników FB i wyposażona wyłącznie w język angielski. Ale to tylko pierwszy krok do udostępnienia jej szerokiej rzeszy aktywnych użytkowników na całym świecie (w marcu było ich 600 milionów). Wygląda podobnie jak Skype - po lewej lista kontaktów, po prawej większa przestrzeń na czat tekstowy i wstawianie plików. Rozmowa wideo to również żaden problem.

Facebook Messenger doczekał się własnej strony

Strona Facebook Messenger (foto: własne)

Możliwe jest także ustawienie wyświetlania powiadomień na pulpicie - można również wybrać, od kogo mają być zablokowane, więc jeżeli nie ma się ochoty na konwersację z wybraną osobą, będzie ignorowana. Jako że Facebook ostro stawia na komunikator, z pewnością w przyszłości dojdą do niego kolejne funkcje i rozwiązania. Inne wersje językowe - w tym i Polska - mają pojawić się w przeciągu najbliższych tygodni. Kto jest ciekaw, jak wygląda strona w obecnym kształcie, sprawdzi to tutaj.