Facebook Messenger ma 500 milionów aktywnych użytkowników

Każdy lubi się chwalić swoimi osiągnięciami, więc Facebook poinformował dziś media na całym świecie o tym, że jego Messenger ma już ponad pół miliarda aktywnych użytkowników.

Jako że osób znajdujących się w sieci założonej przez Marka Zauckerberga jest ok. 1,3 miliarda, wychodzi na to, że komunikatora używa mniej niż 40%. W szacowaniu tej liczby przyjęto zasadę podobną jak i przy kontach - aby zostało uznane za aktywne, jego właściciel musi choćby raz na miesiąc wykazać aktywność. Facebook Messenger zadebiutował jako całkowicie oddzielna komunikacja w lipcu 2014 roku i nie został ciepło przyjęty - konieczność pobierania dodatkowej aplikacji tak zirytowała użytkowników, że dawali jej najniższą oceną na portalu App Annie - stronie, gdzie każdy użytkownik może oceniać aplikacje. Facebook Messenger krótko po debiucie otrzymał aż 59 tysięcy "jedynek" - czyli jedną na pięć możliwych gwiazdek. W tym samym czasie 2 700 osób przyznało mu najwyższe oceny.

Facebook Messenger ma 500 milionów aktywnych użytkowników

Facebook Messenger

Konieczność wprowadzenia osobnej aplikacji do komunikacji uzasadnił Zuckerberg podczas odpowiedzi na pytania użytkowników FB. Chodzi po prostu o apkę skupioną tylko i wyłącznie na komunikacji, ponieważ działa ona szybciej niż otwarta strona FB. Można także przypuszczać, że pozazdrościł konkurencji, jak iMessage czy ChatOn, a nawet WhatsApp, które pod sztandarem Facebooka ma ponad 600 milionów aktywnych użytkowników każdego miesiąca i nie szkodzą mu skandale ani wycieki danych.

Zobacz również:

  • Szyfrowanie wiadomości na Facebooku pojawi się z opóźnieniem!
  • W Messengerze podzielisz rachunek ze znajomymi!
  • WhatsApp przestanie działać na wybranych smartfonach