Facebook Messenger ma 500 milionów aktywnych użytkowników

Każdy lubi się chwalić swoimi osiągnięciami, więc Facebook poinformował dziś media na całym świecie o tym, że jego Messenger ma już ponad pół miliarda aktywnych użytkowników.

Jako że osób znajdujących się w sieci założonej przez Marka Zauckerberga jest ok. 1,3 miliarda, wychodzi na to, że komunikatora używa mniej niż 40%. W szacowaniu tej liczby przyjęto zasadę podobną jak i przy kontach - aby zostało uznane za aktywne, jego właściciel musi choćby raz na miesiąc wykazać aktywność. Facebook Messenger zadebiutował jako całkowicie oddzielna komunikacja w lipcu 2014 roku i nie został ciepło przyjęty - konieczność pobierania dodatkowej aplikacji tak zirytowała użytkowników, że dawali jej najniższą oceną na portalu App Annie - stronie, gdzie każdy użytkownik może oceniać aplikacje. Facebook Messenger krótko po debiucie otrzymał aż 59 tysięcy "jedynek" - czyli jedną na pięć możliwych gwiazdek. W tym samym czasie 2 700 osób przyznało mu najwyższe oceny.

Facebook Messenger

Facebook Messenger

Konieczność wprowadzenia osobnej aplikacji do komunikacji uzasadnił Zuckerberg podczas odpowiedzi na pytania użytkowników FB. Chodzi po prostu o apkę skupioną tylko i wyłącznie na komunikacji, ponieważ działa ona szybciej niż otwarta strona FB. Można także przypuszczać, że pozazdrościł konkurencji, jak iMessage czy ChatOn, a nawet WhatsApp, które pod sztandarem Facebooka ma ponad 600 milionów aktywnych użytkowników każdego miesiąca i nie szkodzą mu skandale ani wycieki danych.