Facebook Messenger w nowej odsłonie. Komunikator wygląda na mniej przeładowany

Nie ulega wątpliwości, że jedną z przyczyn dużego zainteresowania wersjami Lite popularnych aplikacji jest przeładowanie ich zbędnymi funkcjami. Ta przypadłość dotyka również komunikatora Facebooka. Stąd z nieukrywaną radością witamy nową odsłonę, w której zbędne dodatki zostały przynajmniej schowane przed naszymi oczami. Poznajcie Messengera 4.

Facebook Messenger 4

Uproszczenie komunikatora przewija się w informacji prasowej Facebooka od samego początku. Jak bowiem wynika z badań przeprowadzonych wśród użytkowników, to właśnie prostota jest kluczową cechą aplikacji do codziennej komunikacji. Skoro o niej mowa, to Messenger 4 wprowadza szereg ułatwień, które mają na celu szybsze przejście do rozmów ze znajomymi.

Nowa wersja komunikatora Facebooka ma jedynie trzy zakładki (Chats, People oraz Discover) w miejsce dotychczasowych dziewięciu. Użytkownicy będą mieć możliwość personalizowania konwersacji dodając do dymków kolory, zależne od tematyki. Dobrą wiadomością jest dodanie trybu nocnego w komunikatorze, dzięki temu prowadzenie konwersacji w ciemniejszych warunkach oświetleniowych nie będzie wypalać nam już oczu.

Aktualizacja Messengera 4 rozpoczyna się już co prawda teraz, ale zanim zmiany trafią do wszystkich użytkowników minie zapewne jeszcze nieco czasu. Polecamy uzbroić się w cierpliwość i pozostać przy wersji Lite, która jest zdecydowanie bardziej łaskawa dla baterii w smartfonie. Nie mamy złudzeń, że o ile w nowy komunikator włożono masę pracy, to redukcji zapotrzebowania na energię okaże się znacząca.