Facebook: Oś czasu już niedługo na wszystkich profilach

Niektórzy użytkownicy Facebooka żyją w nieświadomości, a inni celowo nie zdecydowali się jeszcze na przygotowanie i zaprezentowanie swojej Osi czasu. Informacja dla wszystkich jest jednak taka, że wszyscy, którzy chcą nadal korzystać z serwisu będą mieli swoją Oś czasu i to już w ciągu najbliższych tygodni.

Facebook - Oś czasu

Oś Czasu na Facebooku - jak włączyć i skonfigurować?

O Osi czasu pisaliśmy już nie raz. Jest to nowy wygląd profilu na Facebooku, który ma na celu opowiadanie historii użytkownika. Wszystkie zdarzenia, zdjęcia i wpisy umieszcza w kolejności odwrotnie chronologicznej oraz dzieli je według lat i miesięcy. Na Osi czasu można umieszczać także zdarzenia z życia przed Facebookiem.

Zobacz również:

  • Facebook - jak usunąć konto?
  • Twitter się sypie. Musk wystraszył pracowników

Ta zmiana wzbudziła bardzo duże kontrowersje. Na blogu informującym o jej wprowadzeniu można przeczytać setki komentarzy krytycznych, ale także dużo tych, które chwalą Oś czasu. Na pewno nowy wygląd sprawia, że informacje są bardziej dostępne, a co za tym idzie należy lepiej się przyjrzeć ustawieniom prywatności i temu, co udostępniamy przed publikacją Osi czasu.

Facebook informuje, że każdy, czy tego chce, czy nie chce, otrzyma swoją oś już w najbliższych kilku tygodniach. Jeśli chcecie nadal korzystać z popularnego serwisu społecznościowego, to możecie uruchomić nowy wygląd już teraz odwiedzając stronę Przedstawiamy Oś czasu. Jeśli tego nie zrobicie, to tylko odwlekacie wyrok.

Po wprowadzeniu osi czasu wszyscy maja tydzień na jej zatwierdzenie i publiczne zaprezentowanie. Często można spotkać się z pytaniem, jak przywrócić starą wersję strony. Otóż nie można jej przywrócić, więc będzie trzeba się przyzwyczaić, albo zrezygnować z Facebooka, jeśli zmiany uznamy za nie możliwe do zaakceptowania. Póki co, korzystanie z niego nie jest jeszcze obowiązkiem każdego obywatela.