Facebook Paper, czyli serwis społecznościowy chce zmienić się w cyfrową gazetę

Facebook oficjalnie zapowiedział, że wypuści zupełnie nową aplikację mobilną o nazwie Paper. Ma to być taka społecznościowa, cyfrowa gazeta prezentująca najpopularniejsze treści udostępniane w portalu przez znajomych i obserwowane przez użytkownika strony. Oprócz tego ma prezentować linki najchętniej udostępniane i komentowane przez użytkowników portalu z danego regionu i całego świata.

Aplikacja Facebook Paper pojawiała się w doniesieniach dotyczących firmy z Palo Alto już kilkukrotnie, ale dopiero dzisiaj firma Marka Zuckerberga oficjalnie potwierdziła, że aplikacja faktycznie trafi na urządzenia użytkowników. Ma być to zupełnie osobny program działający niezależnie od głównej aplikacji Facebooka. Zadaniem Paper ma być wyświetlanie wyłącznie najciekawszych linków do najciekawszych artykułów.

Treści do aplikacji mają dostarczać znajomi i obserwowane przez użytkownika strony. Oprócz tego znajdą się w niej również linki do artykułów, które edytorzy wyznaczeni przez Facebooka uznają na podstawie statystyk udostępnień za najbardziej warte uwagi. Wiadomości zostaną podzielone na 12 kategorii tematycznych, takich jak sport, nauka, jedzenie, design itp.

Zobacz również:

  • Donald Trump uruchomi swój własny portal społecznościowy
  • Zuckerberg odpowiada na oskarżenia wobec Facebooka
Facebook Paper, czyli serwis społecznościowy chce zmienić się w cyfrową gazetę

Niestety, prędko z Facebook Paper w kraju nad Wisłą nie skorzystamy. Nie dość, że na początku aplikacja udostępniona zostanie wyłącznie do systemu iOS z pominięciem Androida, to dostęp do niej otrzymają wyłącznie użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Data udostępnienia wersji na Androida oraz rozszerzenia dystrybucji aplikacji na Europę nie jest jeszcze znana. Biorąc jednak pod uwagę opieszałość Facebooka w udostępnianiu nowości przyjdzie nam pewnie jeszcze naprawdę sporo poczekać.