Facebook Phone będzie blokować połączenia od wybranych znajomych

Facebook szykuje się do aktualizacji swojej aplikacji mobilnej. Na zrzucie ekranu, który trafił do sieci, pojawiła się zapowiedź Facebook Phone, czyli nowego modułu w programie obsługującego połączenia głosowe w systemie Android.

Facebook Phone, bo tak nazywany jest roboczo nowy pomysł Facebooka na obsługę połączeń głosowych, to nie pierwszy raz gdy firma Marka Zuckerberga interesuje się telefonami użytkowników. Już cztery lata temu pojawiły się w sprzedaży smartfony HTC, które miały przycisk dedykowany najpopularniejszemu serwisowi społecznościowemu na świecie.

Facebook opracował z tajwańskim producentem też inny telefon o nazwie HTC First. W przeciwieństwie do poprzednich modeli takich jak HTC Cha-Cha był on znacznie bardziej zintegrowany z portalem. Fabrycznie został zainstalowany na nim launcher Facebook Home z którego mogli skorzystać też inny użytkownicy.

Zobacz również:

  • W Messengerze podzielisz rachunek ze znajomymi!

Telefony z logo Facebooka jakie dotychczas trafiły do sprzedaży nie okazały się sukcesem, a launcher nie zdobył zbyt wielu użytkowników. Facebook ma jednak najwyraźniej inny pomysł na to, jak wedrzeć się mocniej na telefony komórkowe swoich użytkowników. Sposobem na to może być właśnie Facebook Phone

Nowa aplikacja od Facebooka do Androida będzie tzw. dialerem, czyli programem do obsługi połączeń głosowych. Z jego poziomu będzie można wybierać numer na klawiaturze lub z kontaktów i zajmie się również odbieraniem połączeń.

Facebook chce zaimplementować tutaj automatyczny system odrzucania połączeń od kontaktów na podstawie tego, które z nich użytkownik często ignoruje. Facebook Phone na też wyświetlać na ekranie odbierania połączenia podstawowe informacje na temat osoby, która właśnie dzwoni.

źródło: androidpolice.com