Facebook Phone zadebiutuje w lutym?

Podobno HTC ma pokazać w przyszłym miesiącu dwa smartfony markowane przez serwis społecznościowy Facebook. Mają być zaopatrzone w logo Facebooka i jego kolorystykę, a także prezentować wiadomości z serwisu już na ekranie głównym telefonu.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg bagatelizował ostatnio pomysł wypuszczenia telefonów z logo i w kolorach serwisu społecznościowego. Nie powstrzymało to jednak plotek dotyczących takiego urządzenia, które miałoby pojawić się w tym roku.

Ostatnie przewidywania mówią, że tajwańskie HTC zaprezentuje dwa smartfony markowane przez Facebooka w Barcelonie na Mobile World Congres w przyszłym miesiącu.

Zobacz również:

  • Nowa funkcja na Instagramie
  • Smartfony 5G do 2000 zł - RANKING 2021

Telefony mają działać na przystosowanym Android OS i wyświetlać na ekranie głównym wiadomości z facebookowego konta ich użytkownika - podała wczoraj internetowa wersja gazety biznesowej City A.M.. Możliwe ma być napisania e-maila lub zadzwonienia do znajomych prosto z informacji umieszczonych w ich profilach.

Gazeta biznesowa podaje, że za wydaniem nowych smartfonów stoją Joe Hewitt, który opracował aplikacja Facebook dla iPhone'a i Matthew Papakipos, dyrektor ds. technicznych w Facebooku.

Podobne informacje pojawiły się jesienią, gdy Bloomberg podał, że INQ Mobile pracuje nad dwoma smartfonami markowanymi przez serwis społecznościowy. Miały trafić do Europy w pierwszej połowie 2011 roku oraz do USA w jego drugiej połowie.